На Тернопільщині затримали таксиста-терориста

Тернопільські податкові міліціонери з початку року виявили 14 економічних злочинівСто гривень – не та сума, через яку вартує втрачати спокій, а тим паче виношувати зловісні плани. Та, здається, почасти і справа не в грошах – просто людину бере за живе несправедливість. Мабуть, саме тому таксист із смт. Вишнівець Збаразького району так розізлився на знайому, яка його викликала до кременецького готелю, але не вийшла до таксі. Водій марно набирав номер її мобільного. Відтак стратив час, бензин, не отримав заробітку… Втім, такі професійні ризики є у кожного таксиста. Але цей вирішив: будь-що, але гроші «виб’є» із нечесної клієнтки.

Тепер подумаймо: чи міг таксист домогтися розрахунку у правовому порядку? Та, мабуть, що ні. У міліції йому порадили хіба звернутися до суду, оскільки йдеться про цивільно-правові відносини. А у суді – теж пропаща справа, бо треба вимогу обґрунтовувати доказами.

Таксист підстеріг клієнтку, влаштував скандал із лайкою та шарпаниною, відвіз її до мами, щоб врешті заплатили йому сто гривень. Для переконливості кричав, що підпалить хату. Гроші отримав, а заодно і … виклик до міліції, де довідався про кримінальну відповідальність за примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань, тобто за вимогу виконати цивільно-правове зобов’язання з погрозою насильства над потерпілим, його близькими родичами, пошкодженні чи знищенні їх майна за відсутності ознак вимагання.

Таксист каявся і мусив просити пробачення у клієнтки. У Кременецькому райсуді йому призначили рік обмеження волі з відстроченням виконання вироку на рік. Він також має сплатити 375 гривень за криміналістичну експертизу.

Ольга КУШНЕРИК, Свобода

Коментарі вимкнені.