Рішення депутатів Тернопільської райради щодо помічників суперечать Закону України
«Юридична допомога» надає чергову інформацію про депутатів і їх діяльність. Сьогодні мова піде про помічників депутатів та, власне, з якою метою вони працюють.
Потрібно зауважити, що депутати місцевих рад здобули офіційну можливість мати помічників-консультантів лише у 2005 році, коли доповнили Закон України «Про статус місцевих депутатів».
Попри очікування багатьох тернополян і українців, помічники НЕ мають ні статусу держслужбовця, не отримують зарплату і їм не нараховується трудовий стаж. По суті, вони працюють лише на громадських засадах, тобто, безкоштовно, з посвідчення помічника-консультанта. У ньому зазначено ПІП помічника, ПІП депутата та номер округу.
Помічник має права і обов’язки. Щодо перших, то помічник-консультант МОЖЕ перебувати у приміщенні відповідної ради (наприклад міської ради), одержувати на ім’я депутата пошту та брати участь у дослідженні громадської думки чи подавати шляхи вирішення певних проблем.
Що ж до обов’язків, то їх є лише декілька. Звичайно, що найважливіші – дотримуватися законодавства, допомагати депутату в організації проведення звітів і зустрічей з виборцями, розглядати кореспонденцію, яка надійшла на ім’я народного обранця, НЕ допускати дій, що компрометують депутата та готувати відповідні документи для ефективної діяльності народного обранця.
Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” передбачає, що депутат місцевої ради може мати до п’яти помічників. Проте положення «Про помічника-консультанта депутата Тернопільської районної ради» визначає, що депутат може мати до 3 помічників. По суті депутати Тернопільської районної ради на сесії затвердили рішення, що суперечить Закону Україну, повідомив юрист Віктор Козелко.
Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»
Коментарі вимкнені.