Сергій Надал розповів про свій блог та плани створити в Тернополі «Силіконову долину»

Протягом вихідних, 22-23 січня, у Тернополі відбуваються неформальні, відкриті інтерактивні зустрічі молоді, метою яких є інтеграція середовища, обмін досвідом і ідеями, а також добрий відпочинок. Всі ці заходи мають назву TwiTerEvent. Участь у них, крім тернополян, беруть  гості з Києва, Ужгорода, Львова та інших міст України, які ведуть свої блоги в Twitter (соціальна мережа, яка являє собою об’єднання мікроблогів, в яких користувачі надсилають короткі текстові повідомлення до 140 символів, використовуючи SMS чи служби миттєвих повідомлень).

Першого дня, 22 січня, зустрічі твіттерян проводилися в приміщенні Пласту, що на вул.Федьковича, у формі  виступів доповідачів. Доповіді були на різноманітні теми: «Твіттер та громадські організації» ,«Твіттер та журналісти» , «Твіттер та туризм» , «Твіттер та влада». Усі доповіді були цікаві та змістовні, тому кожен з доповідачів отримав подяку від залу у вигляді оплесків.

На зустрічі виступив мер Тернополя Сергій Надал.

Міський голова розповів про важливу роль соціальних медіа в житті кожної людини та про те, що велика кількість депутатів міськради користуються twitter, а він, до прикладу, має свій блог в мережі Інтернет . Хоча на питання «Хто ж наповнює ваш блог?», мер відповів, що сам на це зараз зовсім не має часу, тому цим займається інша людина з його оточення. Несподіваною для твіттерян була пропозиція від мера організувати у Тернополі своєрідну «силіконову долину» (прим.ред.:  Силіконова долина — регіон у штаті Каліфорнія (США). Відзначається значною щільністю високотехнологічних компаній (комп’ютери та їх комплектуючі, програмне забезпечення, мобільний зв’язок, біотехнології тощо).

Продовжилась зустріч твіттерян 22 січня відкриттям музею твіттера в Тернополі, у ЦДМІ ім.Довженка. Майстер народної творчості Ярослав Осадца подарував для експозиції власноручно зроблений дідух та розказав, як він правильно робиться. А організатор TwiTerEvent Володимир Ханас, котрого ще називають апостолом Твіттера на Тернопільщині, розповів як виникла ідея організації музею. Він також передав до експозиції книжку Сергія Надала, яку мер презентував твіттерянам. Серед інших експонатів було багато фотозгадок про Twitter в місцевій друкованій та інтернет-пресі. Була також і знимка статті-анонсу TwiTerEvent з «Погляду».

Окрім мера, учасників баркемпу з відкриттям музею привітав і голова облради Олексій Кайда. Щоправда, зробив він це віртуально, записавши своє вітання на відео.

Помилувавшись експонатами музею і досхочу нафотографувавшись, усі присутні змогли розважитися у «Козі». Там їх чекав живий концерт під назвою «Колискова від Кози». Вітав твіттерян тернопільський гурт «Орандж» і теребовлянський гурт «З ліва на право». Як писали учасники баркемпу у своїх блогах twitter: «Стільки твіттерян Коза, ще не бачила».

Сьогодні 23 січня, програма заходу передбачає мандрівку твіттерян до Збаража та Вишнівця.

Чекайте на деталі другого дня зустрічі у «Погляді». Фоторепортаж із зустірі ТУТ

Андрій Бест

Коментарі вимкнені.