Тернопільська “залізна леді” розповіла, чому жінці потрібно зайнятись політикою
«Чи матиме український політикум жіноче обличчя» – саме такою була тема вчорашнього засідання Тернопільського прес-клубу. Незабаром відбудуться вибори, а серед потенційних кандидатів у депутати дуже мало жінок. Декількох і них організатори засідання зібрали у прес-клубі, аби з’ясувати, чому ситуація склалася саме так. Присутні намагалися вияснити, чи варто жінці взагалі займатися політикою, а якщо так – то що стоїть на заваді.
Присутня на засіданні голова виконкому ТОО ПП «УДАР Віталія Кличка» Наталка Михно, яка, до слова, є не лише жінкою-лідером у політиці, але й успішною письменницею, розпочала свій виступ із цитати «залізної леді» Маргарет Тетчер: «Будь-яка жінка, яка розуміє проблеми, які виникають при управлінні домашнім господарством, може розуміти і вирішувати проблеми, котрі виникають при управлінні країною».
– Тема гендеру і тема фемінізму – зовсім різні поняття. Про рівень культури, розвитку цивілізації ми можемо судити із становища жінки – матері. Якщо така жінка навела лад у власній оселі,у власному житті – то вона зможе робити це і на глобальнішому рівні. Однак часто проблемою є в нас самих, в небажанні відстоювати свої інтереси, у небажанні вдосконалюватися та навчатися.
Журналісти поцікавилися – а який же відсоток жінок у такій «чоловічій» політичній силі – ПП «УДАР Віталія Кличка», зокрема на Тернопільщині.
– У першій п’ятірці «УДАРу» неодмінно буде жінка, – пообіцяла пані Наталія, – Те, що я очолюю виконком обласного осередку, вже яскраво ілюструє те, який стан гендерних відносин в «УДАРі». Адже лідер нашої політичної сили визнає, що дискримінація за ознакою статі в українському політикумі існує. Тому, згідно до передвиборчої програми Віталія Кличка, планується подолати гендерні стереотипи у суспільстві. А саме – запровадити систему відповідальності за розміщення реклами, що принижує або ображає особу за статевою ознакою, а також ряд подібних необхідних заходів. Отже, напрямок головного удару – дискримінація за ознакою статі у суспільному та політичному житті. Для цього варто забезпечити рівні права та можливості чоловіків і жінок при здобутті освіти та професійної підготовки, скоротити розрив в доходах між чоловіками і жінками та вирівняти гендерний дисбаланс.
Обговорення даної теми переросли у дебати про те, як саме варто вирішувати гендерні питання у політиці і яка роль жінки у політиці назагал. Як висловилися присутні на засіданні доповідачі, дана тема дуже важлива і на часі, однак дуже складно дійти до спільної думки, коли шукають її жінки та їх палкі шанувальники.
От тільки не зрозуміло, кого називають залізною леді. Якщо Натлку Михно, яка за неповних 6 років була в БЮТі, ЄЦі, Партії регіонів, а тепер в Ударі, то це ще молоде інтернет видання швидко втратить свою репутацію, бо просто в очі бреше своїм читачам!!!
а може вона тому і вважає себе “залізною” та ще й леді…. через те, що пройшла через всі ці партії, і знає, що це не секрет, ОДНАК не боїться висуватись?!
Є теми, проблеми і запитання , котрі ти ставиш перед собою в цій державі… І ніяк не можеш вирішити))) Ніяк)))
Але ти усвідомлюєш, що твої діти теж з ними зіткнуться (як і ти)…
Мене як маму двох синів – студентів цікавить сьогодні питання освіти і тих можливостей (чи не можливостей, що вони дають)))
Я не можу займатись військовою справою чи економікою, але я вчитель із реальним десятирічним стажем і мама двох студентів… Я думаю достатньо, аби відповісти будь-якому опоненту що саме я роблю в політиці)))
І кожна мама студента мене зрозуміє))
Так все таки: чому жінці потрібно зайнятись політикою???