Тернополянка через скруту йде в сурогатні мами

“Хочу народити дитину достатньо забезпеченому чоловікові, можливе сурогатне материнство,” пише в газетному оголошенні тернополянка.

Подібні оголошення зустрічаються вкрай рідко, тому ми й вирішили перевірити, чи правдиве воно. І, як виявляється, жінка не порушила закону, заявивши про таку незвичайну послугу. Одначе потенційним батькам слід застрахуватися від можливих ризиків втратити свою дитину, чи потрапити у шахрайство, радить адвокат.

 

Кореспондент “20 хвилин” зв’язалася з жінкою за номером, вказаним в оголошенні. Тернополянка, яка представилася Ларисою, веселим, проте нерішучим голосом повідомила, що справді може стати сурогатною мамою.

Скільки платити – не знає

 

Проте виявилося, деталей цієї процедури тернополянка не знає.

 

– Мені 40 років, маю 20-річного сина, – розповіла про себе потенційна сурмама. – Раніше я нічого подібного не робила, просто у мене зараз скрутне матеріальне становище. Я вирішила, що хоч таким чином зможу його покращити. Якось читала в оголошенні, що можна таке зробити, от і собі вирішила спробувати.

 

На питання, чи дозволить виносити жінці дитину її стан здоров’я, тернополянка запевнила, що почувається добре. Також вона готова пройти всі потрібні медогляди, адже йдеться не лише про здоров’я майбутнього малюка, але й її.

 

– А як буди з юридичними моментами? – запитує кореспондент. – Ви готові підписати договір?

 

– Напевно, що так, – відповіла жінка. – Все можна буде узгодити, можете привести свого юриста.

 

Та скільки грошей хоче тернополянка за послуги сурмами, вона не сказала.

 

– Та я навіть не знаю скільки, – зніяковіло відповіла жінка.

 

Потрібно украсти договір

 

Тернополянка не вчинила нічого протиправного, подавши оголошення такого роду, коментує адвокат Василь Когут. Утім, незнання юридичних процедур її та “клієнтів” можуть призвести до багатьох проблем. Тому про такі речі слід домовлятися в правовому полі, тобто уклавши договір. Обом сторонам потрібно добре з’ясувати всі необхідні юридичні, а також медичні моменти.

 

– Сурогатне материнство в Україні узаконене і регулюється ч. 2 ст. 123 Сімейного кодексу України, – каже він. – До речі, сурогатне материнство є винятком із загального здавна відомого правила, що матір’ю є та, яка народила дитину на світ.

 

Із правової точки зору під сурогатним материнством розуміють “запліднення жінки шляхом імплантації ембріона з використанням генетичного матеріалу подружжя з метою виношування і народження дитини, яка в подальшому буде визнана такою, що походить від подружжя”. Як правило, це роблять на комерційній основі на підставі відповідного договору між подружжям та сурогатною матір’ю, продовжує Василь Когут. Тобто сутність сурогатного материнства полягає у тому, що запліднену яйцеклітину пересаджують до організму генетично сторонньої жінки, яка виношує і народжує дитину не для себе, а для бездітного подружжя.

 

Існує багато ризиків

 

Василь Когут наголошує, що обом сторонам, тобто подружжю та сурмамі, слід укласти договір. У цьому документі потрібно обумовити плату за послугу, обстеження жінки, підключення до цього процесу медичної установи.

 

– Щоб взагалі починати якусь мову про сурогатне материнство, у жінки мають бути документи про стан здоров’я, – каже Василь Когут. – Важливо, чи в неї нема СНІДу, туберкульозу, чи в родині немає нікого із вродженими патологіями. Варто навіть вивчити її спадковість.

 

Окрім того, подружжям, які хочуть скористатися послугами сурогатної матері, адвокат також радить убезпечити себе від можливого шахрайства. Сурмама повинна мати постійне місце проживання, певний статус у суспільстві, а не бути людиною з вулиці, якій передали гроші, а вона – зникла.

 

– Ті, хто займається пошуками сурогатної мами самостійно, ризикують бути обдуреними, – додає Василь Когут. – Приміром, охочі взяти участь у такій програмі жінки підробляють довідки про стан здоров’я, іноді вступають у змову з лікарями і навіть імітують вагітність. Бувають випадки, коли сурмами у декілька разів збільшують суму свого гонорару після настання вагітності, шантажуючи батьків її перериванням. Отже, подружжя ризикує залишитися і без грошей, і без дитини.

-1 thoughts on “Тернополянка через скруту йде в сурогатні мами

  • 20:59 | 5.12.2011 о 20:59
    Permalink

    Так сталось… втратила. Лише місяць, і то не знаю чи пробачу, що не вберегла. А як це, проносивши 9 місяців і віддати??? Щастя, віддати щастя???

  • 21:02 | 5.12.2011 о 21:02
    Permalink

    Світ котиться в прірву. Цими діями ми засудженні на вічні муки. На старості кажна і кожен відчує самотність… бо десь там твоя кровинка. Не варті в цьому світі щастя

Коментарі вимкнені.