У Тернополі таки можна купити алкоголь уночі

Багато хто зітхнув із полегшенням з тих пір, відколи впровадили заборону на продаж алкоголю в нічний час.  Зокрема ті люди, які змушені працювати в нічну зміну.

–         Відколи ввели в дію це нововведення, як це не парадоксально, п’яних трапляється значно менше!  – розповідає таксист пан Василь, – Перші дні після таких змін, частина «постійних клієнтів» були в повній розгубленості, просто не могли зрозуміти, що діється, і змушували об’їжджати ціле місто в пошуках «зеленого змія», а  то й банальної пляшки пива. Звісно, ті ж для кого це спосіб життя, знають, де можна знайти випивку в будь-який час доби, однак нововведення збило їх з пантелику. Адже й «свої» товариші, які продавали самогон, почали дерти ціну в нічний час втридорога, мовляв, ризик значно більший.

–         Та все-одно, працювати стало спокійніше, п’яні надокучають менше. Зауважу лише таке: заборона діє на територію міста. Ті, хто «баблистіший», без проблем їде у найближчий населений пункт, і там докупляє все що потрібно. Хоча, наголошую ще раз, заборона продажу алкоголю з 22.00 до 8.00 години ранку  – це дуже правильний крок з боку міської влади.

Однак журналісти «Погляду» вирішили переконатися, наскільки важко придбати пиво після десятої години вечора.  Мікрорайон, обраний для цієї місії – «БАМ». Абсолютно твереза компанія заходить у нічний магазинчик поблизу «Універсаму» – відмова категорична і безповоротна. Наступний етап –  заправки, яких на нашому шляху трапилось аж дві: відмова вдвічі категоричніша і рішучіша. На прохання типу: «Та ми ж додому заберемо, не будемо на вулиці пити, вас не «здамо»…» продавці реагують лаконічно: у нас фіксуються усі покупки, ми не хочемо мати проблем і т. п. Назв магазинів, яких, до слова, на цьому масиві є дуже багато, не називаємо свідомо. Адже ті, хто тут мешкає, без проблем зорієнтується, про який саме йде мова. Йдемо до «Текстильника», неподалік від якого також працює два «нічника». Але і там натикаємось на відмову.

Змінюємо напрямок: проходимо усю вулицю Злуки від «Текстильника» і до «Сільпо».  Всі цілодобові магазини дотримуються вказівки про заборону продажу алкоголю у нічний час. Та все ж, на наше здивування, в самому кінці нашого маршруту ми знайшли недисципліновану «точку» – у цілодобовому магазині навпроти супермаркету «Сільпо». Продавець без жодних питань продав нам три пляшки пива, і навіть не довелось його про це просити. Щоправда, завбачливо дав нам чорний щільний пакет, куди помістив пиво.

Ми вирішили не розповідати йому про наш задум, адже є установи, які покликані тримати дане питання під контролем.  І, сподіваємось, дана інформація візьметься до уваги. Після цього ми розійшлись по домах, зрозумівши, що той, хто шукає – знайде.

Хоча загалом усі учасники експерименту були дуже вражені тим, наскільки відповідально продавці та підприємці віднеслись до даного нововведення.  Щиро віримо, що свідомість продавців в даному питанні  допоможе вберегти  від неприємних ситуацій багатьох людей, у яких є проблеми з алкоголем. А ще – що зробить тернополян законопослушнішими.

-1 thoughts on “У Тернополі таки можна купити алкоголь уночі

  • 15:31 | 22.06.2011 о 15:31
    Permalink

    Багато “нічників” закрилось, багато працівників нічної зміни було звільнено або зменшено з/п.
    Продажі алкоголю зменшились і відповідно проплата податків. Багато відмовились від алкогольної ліцензії, як наслідок, знову недоотриманя коштів.
    Всі таксисти знають точки де продадуть… і з “ветерком” завезуть (навіть пан Василь) …
    Все втікає в тінь.

    • 12:59 | 28.12.2011 о 12:59
      Permalink

      Хто хоче випити – обов”язково знайде собі дозу, ніхто навіть не сперечається.
      Заборона була спрямована на конкретний сегмент: люди які вже отримали дозу і вирішили ще перед заходом додому шліфанути, цього зробити вже не зможуть, бо з”являється ряд перешкод (викликати таксі, їхати, пити, повертатись, і ще купу непередбачуваних). Раніше людина йшла собі спокійно в нічник, брала пиво, “щліфувала”, відкривалось друге дихання і починались пригоди, для кого сумні, для кого веселі. Беззаперечно, результат заборони є – зменшилась кількість так званих “випадкових” злочинів скоєних на п”яну голову десь після “шліфовки”.

      Якщо гнатись за економічним ефектом, то варто узаконити марихуану, проституцію, вбивства на замовлення, хабарі і тд. Результат гарантований.

  • 16:53 | 3.07.2011 о 16:53
    Permalink

    Точки, безумовно, є. Позитив в тому, що їх треба знати, туди треба йти, або ще і шукати. Мінімум половина тих, хто “від нічого робити” мав таке бажанння, так і залишається тверезими.
    Думаю, ніхто і не надіявся на зникнення алкоголю в нічний час. Просто підняли рівень складності для його отримання – а цього достатньо для немаленького відсотка шанувальників та поціновувачів-любителів алкоголю.

  • 11:30 | 28.12.2011 о 11:30
    Permalink

    це означає, що дома треба тримати більший запас на випадок, “а вдруг гости”
    і ті хто по точках берть самопал – ризикують втравитися

    хто хоче напитися – і так нап’ється

    • 13:02 | 28.12.2011 о 13:02
      Permalink

      Порядні люди завжди мають запас алкоголю дома і дана заборона їх аж ніяк не зачіпає. А бухаріки і всяка алкашня в паніці.

Коментарі вимкнені.