В Європі Україну визнали найкращим прикладом олігархічної країни

Україна – один із кращих прикладів олігархії у Європі, в якій відбулося практично повне злиття політики і бізнесу, їх майже неможливо відділити одне від одного, – повідомляє ТСН.

 

Про це заявив дипломатичний радник голови Європарламенту Єжи Бузека Арнольдас Пранцкевічус в інтерв’ю Lb.ua.

 

При цьому він зазначив, що “подібна ситуація була характерна і для інших ваших урядів, не лише чинної. Звідси – висновок: українські олігархи мають значний вплив на політику, або безпосередньо займаються нею, змішуючи політичні і бізнес-інтереси”.

 

Але, за словами Пранцкевічуса, “друге спостереження – з погляду ЄС і з урахуванням досвіду євроінтеграції в Центральній і Східній Європі – такі процеси є дуже небезпечними, і багато в чому можуть вплинути на здоров’я “демократичних структур”.

 

Як зазначив радник голови Європарламенту, “в нормальному демократичному суспільстві має існувати чіткий розділ між держслужбовцями, політичними лідерами і бізнесом. Звичайно, необхідна їх співпраця, це дуже важливо. Проте, коли все це знаходиться в одних руках, відповідальність розмивається, звітність перед суспільством практично зникає. Потенційно це несе великі проблеми, пов’язані з Конституцією, “здоров’ям” політичних партій, яким не вистачає політичної ідеології і які часто керуються економічними інтересами, інтересами олігарха або приватними інтересами своїх лідерів”.

Фото indyposted.com

 

“Така проблема існувала у багатьох країнах Центральної і Східної Європи, які приєдналися до ЄС у 2004 і 2007 рр. І вона дотепер існує. Її подолання потребує багато часу. Втім, чим раніше ви почнете займатися цим, тим простіше буде справитися”, – підкреслив Пранцкевічус.

 

Як повідомлялося, 29 березня у Брюсселі була представлена доповідь Інституту Горшеніна “Великий український бізнес і уряд України”, в якій наголошувалося, що більшість членів українського уряду – мільйонери.

 

Так, з 16 членів нинішнього уряду п’ятеро – Андрій Клюєв, Борис Колесніков, Сергій Тігіпко, Юрій Бойко і Микола Присяжнюк – є офіційними мільйонерами. Це двоє – Віктор Балога і Микола Злочевський – хоча і не декларують свої мільйони, проте, де-факто також є мільйонерами.

 

У доповіді наголошується, що ряд міністрів в уряді реєструє свою власність на близьких родичів. Так, Микола Азаров і Олександр Лавринович реєструють свою власність на синів, а Дмитро Табачник – на рідного брата.

 

У доповіді наголошувалося, що за останній рік рівень статків багатьох урядових мільйонерів значно зріс: статки першого віце-прем’єра Клюєва за 2010 рік зросли більш ніж на півмільярда доларів, а статки віце-прем’єра Тігіпка – на 223,6 млн. доларів.

Коментарі вимкнені.