В Тернополі понад 15 % студентів не внесені до списків виборців

В одній з дільниць 165-го виборчого округу (м. Тернопіль), яка знаходиться на території студентського містечка Тернопільського національного економічного університету, близько 15 % молодих виборців не знаходять себе в списках.

У зв’язку із цим кореспондент від ОПОРИ поцікавився у чому причина відсутності громадян у списках виборців. Голова виборчої дільниці Марія Іванівна Порохонька від кандидата на пост президента України Юлії Тимошенко на це відповіла:

«Списки нам надаються відділом ведення реєстру із міської ради. Спершу надаються попередні, а згодом уточнені. Виборці зобов’язанні перевірити себе у попередніх списках. У разі відсутності, вони повинні написати заяву до органу ведення реєстру”, – зазначила пані Марія.

Вона також додала, що відповідно до законодавства, це потрібно було зробити до 19 травня, або якщо до цього числа вони не зареєструвалися, то до 22 травня вони могли звернутися у суд за місцезнаходженням дільниці.

“Є частина студентів, які це зробили. Вони прийшли до нас із заявами, їх внесли у список, і сьогодні у них була можливість проголосувати. Чому інших людей не було включено у списках – за це відповідає відповідний орган міської ради. Як я з ними спілкувалася, вони ці дані збирають на основі подань та паспортних столів. Я до них зверталася вже два рази сьогодні, тому що студенти, які не знаходили себе у списках, є виписані із гуртожитків. Ці студенти закінчили університет і у період, коли були попередні списки і уточнені – вони виписалися, тому їх не було у списках”, – сказала вона.

Голова дільниці висловила свою думку про те, що на все є причини. Оскільки, якщо рахувати кількість виборців, які не змогли проголосувати через відсутність у списках без всяких на те пояснень, то це не була б така велика цифра. На її думку, люди просто легковажно віднеслися до цього.

Одна із причин, яку називає Марія Іванівна Порохонька, – громадяни не знали процедури попередньої перевірки себе у списках. І якщо у засобах масової інформації подавали роз’яснення законодавства, то люди мали б слухати і робити це.

“Інші запитання варто задавати відділу ведення реєстру виборців. Не знайшли себе у списках близько 10 відсотків, але ця цифра стосується лише студентів. В Інтернеті подали дещо вищу цифру, але я думаю, що це не так. Ми не ведемо цього обліку, адже ми не зобов’язані це робити».

“Мені не прийшло запрошення, що мене насторожило, тому я одразу ж вирішила перевірити себе на сайті державного реєстру, – розповідає одна із студенток. – Відповідь, яку отримала на пошту, я роздрукувала, ось і з цією роздруківкою, прийшла сьогодні на дільницю. Але мене тут навіть у списках не хочуть перевіряти, сказали: «у вас інша адреса, ідіть на іншу виборчу дільницю. У свою чергу, там на дільниці, говорять таке ж саме: « У вас не та адреса, ідіть на іншу дільницю», – обурено говорить Романна Семенишин.

Саме під час розмови Романи із спостерігачами ОПОРИ шукати її у списках вже допомагала голова дільниці. Оперативно знайшли, попри те, що мала би бути у іншому списку, оскільки приписана по вулиці Львівська 1, а опинилася у списку з Львівської 4.

«Ми виправимо зараз неточність у списках і дамо людині можливість проголосуватиЦе помилка і ми її виправимо, – пояснює Марія Іванівна.

Також вдалося і поспілкуватися із іншими студентами, котрі зіткнулися із такою ж проблемою. – «Не знайшла себе у списках виборців і запрошення мені не приходило. Я просто не знала, що можна перевірити себе у списках до 19 числа, або ж на сайті. Тому я не можу проголосувати», – розповіла Юля Лещишак.

 
Василь Томчишин,
координатор спостереження ОПОРИ у Тернопільській області

Коментарі вимкнені.