У Тернополі місцева влада допустила до себе іноземних журналістів, присланих російськими спецслужбами!

19-20 травня в м. Тернополі перебували представники іноземних ЗМІ – поляки та француз, які приїхали в нашу країну в якості спостерігачів за підготовкою до виборів Президента України. При бесідах з співрозмовниками на Тернопільщині, їхні питання виходили далеко за межі виборчого процесу. Це дає підставити компетентним органам вважати, що деякі з цих журналістів можуть цілеспрямовано використовуватись російськими спецслужбами для погіршення українсько-польських відносин.

Отож, протягом двох днів у Тернополі передували представники закордонних ЗМІ – польські громадяни Мачей Вішньовскі (Maciej Wisniowski), Агнєшка Волк Ланевська (Agnieszka Wolk Laniewska), Томаш Дабровські (Tomasz Dabrowski), Марцін Полавські (Marcin Polawski) та француз Фредерік Сайлот (Frederic Saillot). Іноземці зустрілись з представниками місцевих органів влади та самоврядування, громадських і політичних структур, представниками виборчих комісій. Іноземні журналісти з гостинними тернополянами обговорили питання підготовки до проведення позачергових виборів Президента України та перебігу виборчого процесу. Крім цих питань, спостерігачі цікавились жителями міста причетними до силового штурму ОДА під час революційних подій у лютому місяці, охороною приміщення ОДА і виборчих дільниць, алгоритмом дій влади у разі збройного захоплення адмінбудівель та іншими питаннями, якими би не мали цікавитись спостерігачі.

Також спостерігачі проявили інтерес до створення організації «Правий сектор», участі її представників в революційних подіях в Україні, захопленні органів державної влади та самоврядування, їх діяльності на Сході нашої держави тощо.

Спостерігачі під час бесід із співрозмовниками намагались спровокувати обговорення відношення українців до Російської Федерації, ставлення до політичних лідерів нашої держави, а також схиляли до думки щодо хибності уявлень про економічну вигоду Україні від вступу в Євросоюз.

Згідно інформації, яку вдалося відшукати в мережі Інтернет, Мачей Вішньовскі навчався на факультеті журналістики у Варшавському університеті (РП), проте завершив здобуття освіти в одному з ВНЗ м. Москва (1981-1986 рр.). У подальшому, поляк проходив строкову військову службу в Польщі. З 1990 року працює в газеті «Nie». Мачей Вішньовскі спеціалізується на дослідженні націоналістичних рухів, у зв’язку з чим неодноразово перебував в нашій державі і проводив опитування громадян України з метою аналізу настроїв населення та суспільно-політичної ситуації. За результатами досліджень Мачей Вішньовскі опублікував власну книгу “Свобода против свободы” щодо українського політика Олега Тягнибока та його об’єднання, яке нібито представляє небезпеку для Польщі, Росії та Європи, оскільки, на думку автора, зазначена структура є фашистською.

У своїх російськомовних публікаціях М. Вішньовскі звертає увагу на беззаперечні переваги міжнародної співпраці РП, України, Грузії з РФ, а також засуджує розгортання штучної інформаційної кампанії направленої на розвиток агресії щодо Росії народів вищевказаних держав.

Цей самий Мачей Вішньовскі перебував у АР Крим після анексії РФ зазначеної території, нібито для проведення журналістського дослідження для польських ЗМІ. Разом з тим, за результатом свого відрядження, останній надав інтерв’ю російському телевізійному каналу «Росія 24» щодо відсутності ознак російської агресії у Криму та стосовно зростання радикального націоналізму у Західних регіонах України.

Окрім того, за даними Інтернет джерел, проросійськи налаштованою також є журналіст Агнешка Волк Ланевська, котра представляє видання «Dziennik Trybuna», «Nie» та в минулому працювала редактором журналу «Tak po prostu». Цікаво, що вона висвітлює свої публікації (в т.ч. щодо України) на веб-сторінці радіо «Голос Росії» (www.polish.ruvr.ru/by_author/127757043/), що фінансується урядом РФ. Вказані статті іноземки містять критичну оцінку дій влади РП з підтримки євроінтеграційних процесів в Україні на шкоду польсько-російським відносинам та підкреслюють можливі негативні економічні наслідки вступу нашої держави в ЄС для східноєвропейського регіону. Тобто в цілому відповідають основним напрямкам російської інформаційної політики.

Зазначене дає підстави вважати, що деякі з цих журналістів можуть цілеспрямовано використовуватись російськими спецслужбами для погіршення українсько-польських відносин.

Враховуючи, що Росія, у зв’язку із своєю зовнішньополітичною позицією, відмовилась від направлення офіційних спостерігачів на позачергові вибори Президента України, цілком ймовірно, що наш північний сусід використовує іноземців, які діють на території нашої держави, в своїх інтересах та може задіювати їх в інформаційних акціях на шкоду національній безпеці України з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації в нашій державі.

Сподіваємося, компетентні органи дадуть правову оцінку діям іноземних журналістів, що на почату цього тижня побували в Тернополі.

Нагадаємо, нещодавно, на території України теж виник конфлікт пов’язаний з так званими «фінськими» журналістами. Російські кореспонденти, котрі назвалися представниками фінських ЗМІ, опитали два десятки закарпатських угорців. Жоден з яких не підтвердив, що в Україні їх переслідують або забороняють рідну мову. Однак, ці відповіді в ефір програми «Вести» Кисельова не потрапили. Крім того, в результаті перехоплення працівниками СБУ телефонних розмов російської знімальної групи стало зрозуміло, що кураторами журналістів є не працівники телекомпанії, а – ФСБ. Зокрема, з’ясувалося, що Леонід Петков, чиєї допомоги вирішили просити репортери, є полковником федеральної служби безпеки.

Російських журналістів, які намагалися завдати шкоди національній безпеці України, відразу після допиту, прикордонники примусово видворили з країни…

Номер Один

Коментарі вимкнені.