Дмитро та Назарій Яремчуки: “Бучач приємно вразив своєю архітектурою, чистими та красивими вуличками”

Сьогодні у Бучачі відбулася благодійна акція-концерт за участю заслужених артистів України Дмитра та Назарія Яремчуків. Бучач доєднався до містечок Тернопільщини, у котрих вже побували брати Яремчуки зі своїм гастрольним туром, який розпочався із концерту в Тернополі 20 лютого цього року. Концерт був сповнений щирої атмосфери, адже зі сцени лунали добре відомі усім пісні, котрі колись виконував Назарій Яремчук, а тепер їх можна почути із вуст його синів.

Нагадаємо, що Назарій та Дмитро Яремчуки – сини легенди української естради Назарія Яремчука. Брати з дитячих років займалися музикою, співали в хорі, були солістами дитячого вокально-інструментального ансамблю. Закінчили з відзнакою музичну школу по класу фортепіано. В 1992 році закінчили загально-освітню школу з відзнакою і склали вступні іспити до Чернівецького державного музичного училища ім. С. Воробкевича, яке в 1996 р. закінчили з відзнакою. Того ж року вступають до Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, яку закінчили також із відзнакою. У 2004 році Назарій закінчує аспірантуру в НМАУ по класу композиції в професора Мирослава Скорика. Указом Президента України від 05.10.2004 р. Дмитрові та Назарію Яремчукам присвоєно почесні звання “Заслужених артистів України”. Прикладом своєї власної творчості брати Яремчуки підкреслюють, що українська сучасна пісня є невід’ємною частиною національної культури і може бути близькою та рідною.

Про враження братів Яремчуків від перебування та концерту в Бучачі, а також про творчі плани читайте далі у ексклюзивному інтерв’ю для “Бучацьких новин”:

–         Дмитре та Назаріє,  це очевидно Ваш перший візит у Бучач?

Так, це наш перший візит. Сьогодні ми тут мали два концерти: в агроколеджі, а також у Будинку культури. Сподобалась публіка на обох виступах. Здавалось, наче ми і глядачі –  одна сім’я. Тішить, що люди не забувають українську пісню, пам’ятають її та співають.

–         Які враження у Вас від міста?

Надзвичайно затишне та мальовниче містечко. Дуже тихі, чисті та красиві вулички. Бучач приємно вразив відреставрованими будинками, дуже красивою архітектурою. Відчувається, що тут живуть хороші люди, а також відчутний дух багатьох поколінь. Маємо на увазі, що місто старе, і, мабуть, тут жило багато видатних у своїй справі людей.

–       Розкажіть, будь ласка, детальніше про ваш гастрольний тур.

Він розпочався цьогоріч 20 лютого у Тернополі. Проходить під патронатом асоціації “Панна України”. Ми вже побували у декількох містечках Тернопільщини – Чорткові, Теребовлі, Борщові. Ось сьогодні ми в Бучачі. Далі плануємо ще кілька концертів Тернопільщиною.

–       Що стосується Ваших творчих планів – які вони? Чи плануєте нові альбоми та концерти?

Вже є готовий матеріал для нового альбому. Залишилось лиш звести все докупи у Києві. Це буде вкотре наш спільний альбом. Маємо також запрошення на концерти, гастрольні тури. Крім того, плануємо у листопаді масштабний концерт – ювілейний вечір пам’яті нашого батька Назарія Яремчука з нагоди 60-ї річниці від Дня його народження,  який відбудеться у Києві в Національному палаці мистецтв «Україна» за участю  провідних зірок українського пісенного мистецтва та молодих виконавців.

–      Дмитре та Назаріє, щиро дякую Вам за коротку, проте надзвичайно приємну і щиру розмову. На закінчення, кілька слів побажання від Вас для мешканців Бучача.

Бажаємо звичайно насамперед здоров’я, злагоди, затишку. Разом з тим, оптимізму, віри в добро і радість. Хочеться, щоб люди пам’ятали українську пісню. І звісно ж бажаємо щастя. А також щиро дякуємо за теплу зустріч із бучачанами.

Спілкувалась Мар’яна Максим’як

Коментарі вимкнені.