Олена Підгрушна: Сьогодні вийшло краще, ніж у спринті

6 березня Олена Підгрушна зуміла піднятися на 12 позицій вгору в біатлоні в порівнянні з спринтом

– Олено, вітаємо з вдалим персьюті! Розкажи про свої враження від гонки?

– Дякую за привітання! Сьогодні я набагато більше задоволена своїм результатом, ніж у спринті. Вдалося впоратися зі стрільбою, хоча вітер був якийсь незрозумілий: прапорці крутилися з боку в бік. І пробігти персьют з одним штрафом – цілком привід бути задоволеною собою. А ось функціонально відчувала себе не дуже здорово, тому ходом відіграти нічого не вдалося. Але вийшло, як вийшло.

– Ти вважаєш – це втома після спринту, або не найкраще функціональний стан?

– Можливо, не встигла повністю відновитися – все-таки стартувати два дні поспіль важкувато. Ну а що стосується вчорашнього дня, то тоді мені бігти набагато важче. Можливо, вчора сильно виклалася, тому що з трьома штрафами в спринті бути так високо – це непогане досягнення. Та й сьогодні можу сказати, що задоволена собою.

– На другому рубежі стрілянина біля тебе вийшла досить довгою. Довелося перечікувати вітер?

– На другий лежанні перед четвертим пострілом відчула, що гвинтівка у мене «дивиться» не в той бік. І якщо б я в тому ж ритмі пішла далі, то напевно допустила б два промахи. Тому довелося переізготавліваться, продихатися, перецеліваться. Скажімо так, швидше за перестрахувалася, але зате вразила всі мішені.

– Сьогодні в Ханти-Мансійську підморозило. Як це позначилося на перегонах?

– Так, було дуже холодно, пронизливий вітер. Особа замерзло настільки, що здавалося, ніби голову продуває наскрізь. Руки замерзали прямо як ніколи раніше. Ще за дві хвилини до старту дівчата не хотіли роздягатися – до останнього моменту закутуєтесь у спортивні костюми в стартовому містечку.

– Багато спортсменки використовували захисний пластир на обличчі від обмороження. Ти теж вдавалася до таких методів?

– Ні, я не заклеювати – в мене обличчя так швидко не обмерзає. Тут все залежить від того, у кого як шкіра реагує на мороз. У мене ж сьогодні більше заморозило ліву руку після стрільби лежачи. Вже після кордону довелося знімати палицю і обертати рукою, щоб розігріти її небагато. Вона настільки замерзла, що якщо б я її не розігріла, то, напевно, могла взагалі до фінішу не добігти. А коли вона почала «відходити», то довелося терпіти, тому що при цьому біль буквально пронизувала.

– А як вважаєш, подібні погодні умови вплинули на ковзання лиж?

– Я не знаю, вплинули чи ні, але на ковзання скаржитися сьогодні гріх. На спуску я обкату одну з німецьких суперниць – ми разом відштовхнулися, разом «сіли», і на початку спуску я була за нею, а до його закінчення навіть вдалося дещо відірватися, тому що до вогневого рубежу вона мене так і не наздогнала. Ну а в цілому на гонку мороз, звичайно, впливає, тому що і руки замерзають, і дихання ускладнене, і вітер тут якийсь непередбачуваний – тому й стрілянина біля багатьох дівчаток була поганою.

– Ти зберігаєш шанси поборотися за мас-старт. Тренери вже говорили про плани на Гонку – ти будеш стартувати?

– Скажімо так, якщо я не буду бігти в індивідуалці, то шансів пробитися в мас-старт у мене дуже мало, їх практично немає. Що ж стосується складу на індивідуальну гонку, то з тренерами ми ще не говорили з цього приводу. Весь тренерський штаб сьогодні або завтра ще буде збиратися, обговорювати можливі варіанти. Відразу після фінішу я запитала, чи буду стартувати в середу, але поки остаточного рішення ще немає.

– Зараз у збірній склалася ситуація, коли на участь у перегонах претендують відразу кілька спортсменок. Це не позначається на атмосфері в команді?

– Поки що ні. Та й якихось ознак конфлікту немає, і сподіваюся, не буде надалі.

– Наступні два дні у вас вільні від стартів. Як плануєш їх провести?

– На завтра нам тренери сказали, що у нас повний день відпочинку. Будемо відновлюватися, можливо підемо десь погуляємо. Але в першу чергу відпочинок, тому що у нас досить важкі старти, а після вечірніх перегонів ще й безсонні ночі – треба відпочити. Ну а потім повертаємося в тренувальний режим і готуємося до стартів.

– А якось відзначати 8-е березня збираєтеся?

– Ні, все відзначати ми будемо вже вдома, після закінчення сезону.

– Ну а принаймні в якості подарунка призове місце від хлопців зійде? 🙂


– Ну будемо сподіватися, що хтось із наших чоловіків подарує нам свій успішний виступ:)

Sportanalytic.com

Коментарі вимкнені.