«Коли руки зайняті, голові менше тривог»: тернополянка збирає дрони-камікадзе просто на власній кухні

Цю справу Інна Козачук перейняла від чоловіка, який раніше з друзями розпочав виробництво дронів та пройшов відповідне навчання. Зараз він став на захист України, а дружина веде власну боротьбу з ворогом, виготовляючи бойові «пташки», пише Терен.

Виготовляти FPV-дрони взялася тернополянка Інна Козачук. Збирає деталі просто на власній кухні. Цю справу перейняла від чоловіка, який раніше з друзями розпочав таке виробництво та пройшов відповідне навчання. Зараз він став на захист України, а дружина веде власну боротьбу з ворогом, виготовляючи бойові пташки. Загалом її команда за понад пів року виготовила близько пів сотні дронів, які вже апробовані на передовій та отримали схвалення від військових. 

До початку повномасштабного вторгнення Інна Козачук 11 років працювала викладачкою в коледжі. У 2022 році була у декретній відпустці. Зараз працює маркетологинею і паралельно намагається всіма силами підтримувати армію. 

Життя змінилося до невпізнанності. Мені дивно чути, коли хтось каже, що життя майже не змінилося. Все, що я роблю після 24 лютого 2022 року, у мене супроводжується питаннями: “А чим це корисно для перемоги? Чим це корисно для мене, як людини, яка хоче жити з сімʼєю у вільній Україні?” Змінилося дуже багато. Я завжди любила читати, подорожувати і різноманітне рукоділля. Але точно не технічні науки і не крутити гайки, – розповідає Інна Козачук. 

Дрони – як антидепресанти 

Не дивлячись на активну допомогу захисникам, Інна  Козачук волонтеркою себе не називає. Каже, що вона проста українка, яка у вільний від роботи час робить дрони-камікадзе. Каже, дрони для неї  – це як антидепресанти. Бо коли руки зайняті, голові менше тривог.

Своє захоплення жінка перейняла від чоловіка, який разом із друзями вирішили виготовляти FPV-дрони та пройшли курс по їх складанню. А згодом отримані знання передали й Інні і спершу її першочерговим завданням був збір донатів на комплектуючі для дрона.

Оскільки комплектуючі недешеві, то ми почали збирати донати у друзів і знайомих, щоб робити більше дронів. Коли я відкрила банку для першого такого дрона, то не вірила, що закрию той збір. Але вийшло навіть на три! Отак ми й почали постійно збирати донати і закупляти в Китаї комплектуючі, бо так суттєво дешевше, робити дрони-камікадзе для наших солдатів. Військові дуже добре відгукуються про наші FPV-дрони і просять більше. Тому потрібні донати!, – каже тернополянка. 

Потрібно донатити на комплектуючі

Зараз чоловік  Інни служить, а вона продовжує справу з дронами.  Налаштовувати зібрані дрони їй допомагають друзі з майстерні. 

Інна Козачук розповідає про процес складання дронів-камікадзе: 

Все починається із замовлення комплектуючих. Є перелік того, із чого складається дрон. Кожна запчастина може мати різні характеристики, наприклад, потужність, а відповідно, й ціну. Намагаємося шукати золоту середину: брати якісні комплектуючі, але щоб і ціна була виправдана. Оскільки замовляємо майже все у Китаї, то так і вдається зекономити. Це теж непростий процес, але я вже знаю багато аспектів, тому зараз точно легше, ніж було на початку. Потім певний час чекаємо на посилку, а далі найважливіше – збирання «пташки».

Спершу йде практичний етап збору дрона – скрутити, прикріпити, припаяти. Далі складніший – запрограмувати, перевірити чи усе працює. 

Цим етапом займаються фахівці, які це добре вміють робити. Я ж шукаю кошти, веду довгі переписки з постачальниками, вишукую вигідні ціни і те, що треба, замовляю комплектуючі, ну й збираю основу дрона, – зазначає Інна. 

Інна Козачук закликає усіх донатити на комплектуючі. 

Чим коштів більше назбираємо – тим більше буде дронів!, – каже вона. За час, що я збираю донати, долучаються школярі, пенсіонери, парафії церков, дитсадки, є багато анонімних переказів.  І мене завжди вражає єдність і довіра. І я це дуже ціную.

Донатити на комплектуючі для дронів можна на карту Монобанку:

https://send.monobank.ua/jar/38qYTLo7qr?fbclid=PAZXh0bgNhZW0CMTEAAaYCc6WXBJ7MUocW1q0gQM_494N07FLgkAUb-y0AC6pYNu4vK8VxLZxJZnM_aem_AbYygC5qLe0xKGYI0ets9YkfGyA4apu-HjcEI7I7CAYiUuKj43vgBAB7bi32tux8KdOL8dyA2JVJyZlKEffabJxl

Фото надане Інною Козачук 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *