Диво-художник Павло Шачко з Гаїв Шевченківських
Той, хто вперше бачить картини Павла Шачка з Гаїв Шевченківських Тернопільського району, навіть не здогадається, що їхній автор – 14-річний хлопець. Його майстерності, надто зрілій для такого віку, дивуються багато поціновувачів прекрасного, а десяткам нагород із всеукраїнських та міжнародних конкурсів можуть щиро позаздрити професійні художники.
Малювати Пало почав рано – у дитячому садку. Потім навчався у тернопільській школі народних ремесел, а у вісім років батьки відвели його до художньої школи. «Директор тоді сказав, що він ще маленький і щоб ми приходили наступного року, можливо, візьмуть його у нульовий клас, – пригадує батько Павла пан Петро. – Але коли він побачив синові роботи, то передумав і запросив Павла відразу в третій клас. Тоді нам пощастило двічі, бо вчителем хлопця став відомий у Тернополі, та й далеко за межами нашої країни майстер дружніх шаржів та живописних полотен, нині Заслужений художник України Микола Дмітрух».
Десятки перемог у престижних конкурсах
Творчої вершини юний митець досяг дуже швидко. Першу перемогу отримав у дитячому національному конкурсі «Я – козацького роду» за картину, на якій намалював колоритного запорожця з оселедцем. Згодом було друге місце у мистецькому фестивалі «Free Art Festival» у Тернополі. Одну з його робіт відзначили в конкурсі «В гостях у гетьмана», який проводила ТРК «Радіо-Ера». У 2015 році Павло став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Диво-дитина» і переміг у номінації «Найтворчіша дитина». Також хлопець є лауреатом Першої премії Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Щасливі діти українські на коні», нагороджений дипломом учасника виставки Міжнародного конкурсу «Ілюстрація до народної казки»» та дипломом іменної премії Івана Марчука. Цього року у міжнародному конкурсі «Для Бога я створю найкраще» (м. Івано-Франківськ) Павло отримав Гран-прі. А нещодавно хлопець повернувся з Чугуєва, що на Харківщині, де проходив VIII Рєпінський живописний пленер. На цьому мистецькому заході Павлові вручили диплом наймолодшого учасника. За всю історію пленеру це було вперше, щоб 14-річний юнак брав у ньому участь.
Талановитим художником з Тернопільщини зацікавився Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна». За його сприяння Павлові організували п’ять персональних виставок у престижних виставкових залах нашої столиці. Торік у Національному музеї Тараса Шевченка відбулися персональні виставки Павла та його вчителя Миколи Дмітруха під назвою «Від вчителя до учня».
Із серця – на полотно
Власних робіт у Павла назбиралося більше сотні. На його полотнах – міські пейзажі, сільські краєвиди, динамічні вітрильники у морських просторах. Яскравими і густими мазками виписані вулиці Нью-Йорка, провулки Парижа, канали Венеції. У цих містах Павло ще не бував, але, дивлячись на картини, складається враження, що вони намальовані з натури.
Про себе юний художник розповідає скромно і небагато. «Малюю те, що відчуваю зсередини», – коротко характеризує свою творчість школяр. Павло зізнається, що творить лише тоді, коли є гарний настрій і натхнення. Малює у своїй кімнаті, на одну картину зазвичай витрачає дві-три години. Шачкові полотна великі, деякі мають розмір метр на метр. Улюблені Павлові кольори – синій, червоний та оранжевий. Раніше використовував акрилові фарби, тепер більше до вподоби олійні. Малює пензлем, мастихіном та пальцями. Захоплюється творчістю Ван Гога та Анатолія Криволапа. Крім того, хлопець – старанний учень 29-ої школи м. Тернополя, посилено вивчає англійську мову і грає за шкільну футбольну команду.
– Про Павла Шачка можна твердо сказати, що він уже відбувся як художник, – говорить про свого учня заслужений художник України Микола Дмітрух. – За 24 роки практики у художній школі я вперше зустрічаю таку талановиту дитину. Його картини написані легко. Видно, що автор має природне чуття кольору та композиції. Творчий рівень хлопця відповідає навикам дорослих художників. Завдяки Божому дару, батькам, які допомагають синові розкрити талант, наполегливій праці самого Павла нині ми маємо ким пишатися. І я впевнений, що на юного художника чекає велике майбутнє».
Марія ІЛИК
Фото з архіву Павла Шачка
На фото:
Вверху: Павло Шачко зі своїм вчителем Заслуженим художником України Миколою Дмітрухом під час VIII Рєпінського живописного пленеру в Чугуєві;
Під час персональної виставки у Києві Павло Шачко (в центрі) та (зліва направо) його батьки Петро і Наталя, голова Президентського фонду «Україна» Леонід Кучма, відомий державний діяч, поет Борис Олійник, сестра Павла Анастасія, заслужений художник України Микола Дмітрух.
Коментарі вимкнені.