Іграшки для дорослих дітей Людмили Блищак

Майстриня народних промислів і художнього моделювання Людмила Блищак із Кременця створює ляльки понад десять років і за цей час виготовила їх більш як сто. Це і ляльки-мотанки, і тільди, а ще працює у панчішній техніці. Її герої та герої дуже різні — домовички, гноми, сніговики та снігурки… Об’єднує їх казковість, а коли майстриня описує свої роботи, каже, що вони душевні, позитивні, а ще — чудернацькі. «Мої ляльки для дорослих. Але всі ми родом з дитинства, тому у кожного всередині живе маленька дівчинка чи хлопчик. Попри вік, буденність ми хочемо уваги, любові, подарунків», — говорить майстриня. Детальніше про ляльковий казковий пані Людмили ми й поговорили

— Чим вам подобається створення ляльок? Що підтримує інтерес до них ось уже стільки часу?

— Створення ляльок це — відокремлення від метушні, занурення у внутрішній світ, це релакс, душа, задоволення, психотерапія, а ще визнання…

— Мабуть, як і кожне хобі, крім створення нового, лялькарство допомагає зазирнути всередину себе. Розкажіть про ті грані, котрі відкрили у собі завдяки цьому хобі.

— Як то кажуть, — в кожній хаті по лопаті. Тобто, у кожного з нас є свої життєві труднощі, проблеми, негаразди чи важкі часи. Саме стукіт швейної машинки, запах клею допомогли мені свого часу опанувати себе та відновитись.

— Коли говорити про розвиток, то як думаєте, у чому полягає майстерність створення ляльок?

— Потрібно розуміти свою ціль та мету, а для того, аби їх досягти, потрібне бажання, постійне вдосконалення, а ще самокритика.

— Як вважаєте, що відрізняє добре виконану іграшку від погано? Що ви завжди вкладаєте у свої вироби?

— Акуратність і професійність. А ще душа й любов. Люблю всі свої іграшки. Найбільш мені сподобалася серія сніговиків. До речі, планую продовжити, але замінити сніговиків на скандинавських закоханих гномів.

— А ще у вас є домовички. Як вони з’явилися?

— Домовиків вважають оберегом домівки, тому їх шанують, у них є своя історія, але є й ті, котрі їх не сприймають. Як з’явилися — навіть не знаю. Знаю, що сподобалися вони мені своєю добродушністю. Тому я їх люблю. Їхній образ склався із легенд і казок, з добрих старих мультфільмів. У домовичка обов’язково має бути борода та мішок усякого добра, а ще — душа. Саме душевною добротою мені приглянувся цей образ.

— Які роботи передують власне створенню ляльки — як продумуєте образ?

— Вони мною керують. Задумує одне, а виходить інше. Завжди так. Наприклад, якось хотіла зробити п’яну, сексуальну Снігурку, а вийшли грудаста жіночка з качалкою.

— І наостанок. Порадьте щось тим, котрі ще не бралися за хобі та втілення придуманих образів. Чому це варто зробити? Що вам дає творчість?

— Я багато років соромилась свого захоплення. Боялась осуду, не сприйняття. Чому це варто зробити? На це запитання варто відповісти кожному особисто. Для мене це — задоволення, захоплення, релакс, прибуток, визнання, нові знайомства, фестивалі, радість тощо. Я їх люблю. А найбільш до вподоби, коли моя лялька викликає сміх, а відповідно — хороший настрій.

Інна Віконська

Фото надала Людмила Блищак

-1 thoughts on “Іграшки для дорослих дітей Людмили Блищак

  • 18:51 | 3.02.2022 о 18:51
    Permalink

    Шкода, але багато людей не пробують щось нове, бо бояться осуду. А треба навчитися дотримуватися власної думки. Мене досі близькі не розуміють, коли із захопленням розповідаю про покупку чергової ялинкової іграшки га віоліті, але то вже не мої проблеми, мені подобається

Коментарі вимкнені.