11 мільйонів 600 тисяч – чий борг перед Тернопільською міською радою?

11 мільйонів за минулий рік і 600 тисяч гривень цьогоріч складає борг казначейства перед міськрадою лише по статтях на утримання міста. В результаті таких кроків з боку державної фінустанови комунальники міста змушені брати в борг суміші для посипання доріг та паливно-мастильні матеріали.

Попри труднощі, для прибирання міста від снігу щодня залучають техніку, яка є на підприємстві Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця. Крім того, на тернопільських дорогах працює техніка приватних підприємств.

За словами міського голови Сергія Надала, прибирання міста від снігу передбачає певну кількість техніки, об’єми використання піщано-сольової суміші для посипання доріг тощо. Однак, на сьогодні, комунальники змушені переплановувати свою роботу, адже умови, в які вони потрапили з вини казначейства, не є нормальними.

«Казначейством не профінансовано фактично жодної копійки на утримання міста. В цьому році станом на 24 січня містом по спецфонду на ці цілі профінансовано понад 1 мільйон 700 тисяч гривень. З цієї суми пройшла єдина проплата на 50 тисяч. Тобто оплатити вартість паливно-мастильних матеріалів, розрахуватися за сіль і пісок є неможливим. Кошти потрібні на обслуговування техніки, виплату заробітної плати – казначейство не проводить платежі. В такому режимі доводиться працювати комунальникам. Тому підприємство працює не в нормальному режимі, а в режимі, коли потрібно брати в борг суміш і паливно-мастильні матеріали. З минулого року казначейством не проплачено 16 мільйонів грошей міста. Це при тому, що ми ці кошти виділили, але державою вони були використані на інші цілі і не профінансовані нам. З тих 16 мільйонів 11 мільйонів складає заборгованість по комунальному господарству міста. Якщо минулого року такий колапс із затримкою платежів почався з липня, то цього року вже з першого січня маємо затримку всіх платежів.

Цього року міська рада профінансувала 13,5 мільйона гривень по загальному фонду, з яких проплачено лише заробітна плата та енергоносії на 12,5 мільйона. Решта понад 600 тисяч гривень, які стосуються утримання міста, не проплачені взагалі. В такому режимі працює все місто. Скільки ще воно так зможе працювати, скільки постачальники готові будуть давати в борг необхідні речі – невідомо. Підприємство може зупинитися навіть завтра», – зазначив Сергій Надал.

За словами міського голови, поки що проблем з очисткою міста немає. В першу чергу снігоочисна техніка працює на об’їзній дорозі, мостах, підйомах, заїздах до лікарень, шкіл та дитячих садочків. Потім здійснюють прибирання центральних вулиць, а тоді інші вулиць.

Найбільша увага зосереджена сьогодні на роботі ЖЕКів, на які покладені обов’язки прибирати тротуари і проходи між будинками у пішохідних зонах. На сьогоднішній день найбільша проблема з прибиранням цих територій. Тому саме цим в найближчі дні займатимуться комунальні служби і працівники ЖЕКів.

Коментарі вимкнені.