“12-та сотня” врятувала Тернопіль від теракту

У Файному місті побувала 12 сотня, яка носить назву “Тернопільська”. Бійці приїхали додому на Тернопільщину, щоб розповісти про те, що тернополяни дуже багато зробили для повалення режиму Януковича.

Спочатку 12 сотня нараховувала 380 людей і більшість з них, були вихідцями з Тернопільщини. Їхнім обов’язком було охороняти Київську міську державну адміністрацію. Крім того, вони охороняли 6 лікарень та 3 склади з медикаментами. Це, не рахуючи звичайної роботи на Майдані: охорони першої та останньої барикади, чергування, вишколення тощо.

Зараз у команді вже понад тисячу добровольців з різних куточків України. І під їхнім пильним оком досі перебуває КМДА. Але тепер вони її не тільки охороняють, але й роблять там ремонтна замовлення “Київміськбуду”.

Варто згадати, що саме хлопці з Тернопільської сотні отримали 10% медалей, які були виготовлені “За участь в подіях на Майдані”.

Спочатку сотня була «свободівською» – нею керував Ярослав Галяс, але, як розповідають хлопці, він зрадив їх. На даний час екс-побратим отримав посаду голови Борщівської РДА. А керівником сотні став Ростислав Якубик.

– Нас «Свобода» лишила біля розбитого корита. Тому що вони зайнялись виборами, а не долею людей. Люди збунтувались, вийшли з партії, – каже член ради сотні Юрій Зайло.

За його словами, головне бажання на даний час – показати, що Тернопільщина багато зробила для України.

Ростислав Якубик поділився секретом успіху такої кількості людей у сотні.

– Люди самі побачили справедливість, що ми зберегли КМДА. На нашому поверсі знаходиться «церква», «психологічний» кабінет. Тому з різних сотень почали звертатись. Усі хотіли долучитись до нас. У моєму підпорядкуванні вже більше тисячі чоловік, – каже він.

«Як не ми, то хто, якщо не зараз,то коли» – саме такими словами розпочав свою розповідь учасник сотні Руслан Стасюк (Соловейко) про те, чому він поїхав на Майдан.

– Я не міг спокійно дивитись на те, що відбувається, я просив у мами, просив у доньки, щоб відпустили. Мала просила «не їдь, татусю, хто ж мене буде любити». А я не міг сидіти вдома. Всім казав, хоч малесеньку лепту, але внесу.

Як розповідають побратими, вони готові запропонувати свої сили, щоб здійснювати охорону в Тернопільській області від можливих провокаторів.

– Вже силами наших хлопців був затриманий можливий диверсант, який готував теракт в Тернополі під час масового скупчення людей. Ми його передали співробітникам СБУ. Це наш вклад в розвиток нової української держави, – каже Ростислав Якубик.

Але вони не задоволені теперішньою владою. За їх словами нічого не помінялось, тільки прізвища.

– Ми на Майдані стояли не за якісь обличчя у владі, не за конкретне прізвище, хоча наші хлопці мають свої політичні симпатії. Ми стояли за те, щоб народ жив гідно на своїй землі. щоб ми зажили по новому, по європейськи. Зараз про це ще рано говорити, бо революція ще не закінчилася. І те, що відбувається на Сході свідчить про одне: Росія не хоче втрачати вплив на Україну і тому провокації можливі всюди, – одноголосно кажуть вони.

Сміливці, які бажають потрапити у Тернопільську сотню та люблять Україну, знають її історію, не п’ють і мають добру фізичну підготовку, можуть зголошуватися за номером 096 75 94 812 (Соловейко).

-1 thoughts on ““12-та сотня” врятувала Тернопіль від теракту

 • 12:31 | 9.05.2014 о 12:31
  Permalink

  Шановні редактори. Ми, майданівці дійсної 12-ї Борщівської окремої сотні Майдану, підкреслюємо – НАЙЧИСЕЛЬНІШОЮ У складі нашої сотні перебувало у різні періоди до 3-х тисяч активістів тільки з нашого Борщівського району, а в період 18-22 лютого наші лави налічували 365 людей. Сотня була створена 13 грудня 2013 р. із числа прибувших на Майдан та активно діяла до завершення всіх гарячих подій у Києві і була єдиною районною сотнею Майдану. Ми обурені тим, що нашу 12-ту сотню використовують люди, які з нами не перебували ні на барикадах, ні в гарячих протистояннях. Сотником нашої сотні був обраний Палій Михайло, а не Галяс Ярослав, як брехливо написано у вашій статті. Люди, зі слів яких ви надрукували статтю, уяви не мають що і де охороняв особовий склад підрозділу. Ми вимагаємо від вас спростування цієї статті.
  Просимо вас звязатись з нами за тел.: 0505984569 (Володимир), або по ел. скриньці: imijhouse@mail.ru

  • 18:09 | 9.05.2014 о 18:09
   Permalink

   А при чому тут ваша сотня? Ваша сотня була Борщівською. А ця – Тернопільська. Було багато сотень – і майдану і самооборони. Ви сотня майдану, а ця певно самооборони. Той що що цифри збіглися. Купа сотень навколо. Але в цих є он медалі на грудях які вручали за майдан. Не звинувачуйте всіх навколо

   • 19:40 | 9.05.2014 о 19:40
    Permalink

    Тернополяночко, 12 сотня одна єдина – це Борщівська, а Тернополяни просто пристосуванці!!!! 12 Борщівська сотня НАЙЧИСЕЛЬНІША(була),сотник Михайло Палій ще зараз на передовій! Він на блок-пості!!
    Так що ви всі хто пише про 12 Тернопільську сотню- БРЕХУНИ І ПРИСТОСУВАНЦІ!!!
    СЛАВА УКРАЇНІ!! ГЕРОЯМ СЛАВА!!!!!

    • 22:54 | 11.06.2014 о 22:54
     Permalink

     на якому блок пості находиться Михайло Палій?

 • 14:18 | 11.05.2014 о 14:18
  Permalink

  Шановні Тернопільщани, я Зайло Юрій, прибув на майдан 2 січня з цілю проспівати гім України так і лишився (на час різдва їздив додому до сімі), був учасником подій на Грушевського 19 січня, тоді я стояв з членами УРП, в той час я незнав ще людей з борщівщини і особисто Палія я там небачив ( можливо незапамятав), так сталося що я примкнув до Борщівської свободи до М. Палія і Я. Галяса на подіях під будинком проспілок мене небуло я вцей час віз людей з тернополя наскільки мені відомо Палій під час бійні взяв свої особисті речі дві сумки і втік у Київ мотивував що там державні документи і їх треба обовязково зберехти ( це розповіді людей які зним жили у одному наметі), 20 лютого я був на Інституцькій сам витянув 6 чоловік, я був з Ростиславом Якубіком та Олегом Томащуком (нажаль Палія там я небачиві не тільки я ми всі хто був на Інституцькій знаємо один одного в лице), коли я вернувся до нашого намету зустрів Палія він зказав що він тількищо звідти повернувся, я по вказівці Палія захопив 6 поверх КМДА щоб розташувати там людей і отримав посаду начальника штабу, та коменданта 6 поверху тому про Палія та Галяса в мене є багато інформації( спочатку я тримав нітралітет тому мовчав) я сам безпосередньо бачив і чув як зникали людські кошти речі як вони використовувалися на дорогі цигарки, коняки Ніколи в Борщівській сотні небуло 380 чоловік це брехня я спеціально поїхав у Тернопіль щоб привезти людей бо лишилось в сотні 13 чоловік (можливо за весь час існування сотні була така кількість людей)Галяс з Палійом вивезли велику кількість мисливських патронів у тернопіль, велику кількість карематів, спальників, ботінок,бензин мобільних телефонів, бронижелетів буцібто на неіснуючий склад під Київом.
  Палій приблизно 13-16 березня поїхав провідати свою мати так і пропав з кінцями та громадськими грошима,непопередивше мене як свого першого заступника, лишив заступником сотника Присяжнюка С. який декілька днів побавився в сотника взяв гроші в камендатурі( нібито на бензин для перевозки продуктів з Тернопільщини, і поїхав з кінцями за ці кошти відмічати своє день народження 22 березня)сотня тоді нараховувала 35 чоловік..Всі позникали я почав визвонювати Тернопільську свободу щоб порадитися що робити Хомінців, Станюр,Сиротюків, Костіва тощо ніхто до мене не приїхав лише М. Головко який сказав Юра ви нам непотрібні в Києві їдьте додому ми займаємся виборами. Після цього ми зібрали колективвирішили стати безпартійними оприділилися що свобода нас зрадила, і почали обєднуватися коликтивом ми вирішили обрати на посаду сотника Р.Якубіка, Я та О.Томащук члени ради сотні ( тобто сотнею кируємо ми троє Томащук, Якубік, і Зайло, а Якубік виконує обовязки сотника на зборів сотень, без рішення більшості сотник незможе приняти рішення).Оставшись без фінансування в нас почався голод по щоб найти продукти почали обєднуватися з членами Тернопільської області і тому вирішили назвати сотню Тернопільська 12 сотня майдану та себе зареєстрували ми попросили у церкви допомоги вона нам почала знаходити продукти, ми почали збільшувати свої ряди представниками Тернопільщини та іншими областями, почали створювати союзи між іншими областями де старшими являємся ми 12 Тернопільська сотня нас зараз в союзі більше тисячу чоловік по різних областях люди по домах але в скрутний час вони готові підтримати нас і стати під наші знамена.
  Коли ми згортували таку велику кількість людей ми почали шукати джерела фінансування щоб прожити, ми зарекомендувалисебе як велика бойова сотня з своїми принципами відбором, аргументами впливу , нас всі знають на майдані,та по Україні ми почали відновлювати КМДА наші люди там роблять ремонти за що мають можливістьотримувати свої сімьї, ми охороняєм лікарні, працюємо надтим щоб трудовлаштувати наших побратимів в подальшому у Київі тощо…

Коментарі вимкнені.