27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Дата 27 січня була обрана тому, що в цей день радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцим (територія нинішньої Польщі).

Цей день встановлено Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 (Резолюція № 60/7). Дата 27 січня була обрана тому, що в цей день радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцим (територія нинішньої Польщі).

Вперше Міжнародний день пам’яті жертв Холокоста відзначили у всьому світі в 2006 році. Проте деякі країни відзначали цей день і раніше.

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан назвав цю дату нагадуванням про уроках голокосту, що мають загальне значення, – цього безпрецедентного прояву зла, яке не можна просто залишити в минулому і віддати забуттю.

За даними довідників, до 1939 року на території Тернопільського воєводства проживало близько 130 тисяч осіб іудейського віросповідання. Найбільше з них жило у Тернополі, Борщівському, Скалатському, Чортківському, Тернопільському повітах. Багато з тогочасних євреїв були адвокатами, купцями, вченими та різного роду ремісниками.

Коментарі вимкнені.