А у Тернополі безкоштовно!

За даними Інституту Політичної Освіти публічна інформація в Україні на прикладі 45 найбільших міст коштує щонайбільше 11,18 гривень. Антирекорд встановила Рівненська міська рада.
Хмельницький потрапив до числа 28 міст, де за інформацію потрібно платити. Варто зауважити, що відповідь на публічний запит може подаватися не лише у друкованому вигляді, але й в електронному або усному, як це передбачено законом. За це платити не доведеться.
– Перші десять сторінок роздруковуємо безкоштовно, але якщо обсяг документу перевищує це число, то починаючи з 11 сторінки кожен наступний аркуш обійдеться у 18 копійок, – кажуть у загальному відділі Хмельницької міської ради. – Це встановлено рішенням міськвиконкому.
Варто відзначити, що такі міста як Київ, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Миколаїв, Маріуполь, Черкаси, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Житомир, Чернівці, Тернопіль, Біла Церква, Нікополь, Слов’янськ, Бердянськ, надають інформацію безкоштовно.
Так, незважаючи на значний об’єм запитуваних проектом «Статут громади – основа правового забезпечення доступу до публічної інформації на місцевому рівні» документів, міські ради надіслали ці документи безкоштовно в друкованому вигляді.
В той же час, міста Харків, Донецьк, Луганськ, Макіївка, Вінниця, Сімферополь, Севастополь, Херсон, Полтава, Чернігів, Суми, Хмельницький, Кременчук, Івано-Франківськ, Луцьк, Краматорськ, Мелітополь, Керч, Сєвєродонецьк, Алчевськ, Павлоград, Ужгород, Лисичанськ, Євпаторія, Єнакієве, Луцьк, Одеса, Горлівка встановили плату за надання документів.
Середня вартість однієї сторінки копіювання коливається від 18 коп. до 1 грн. 12 коп. за сторінку. В більшості цих міст – вартість 1 сторінки змінюється з збільшенням зарплати, оскільки встановлена в розмірі від 0,07% до 0,1% мінімальної заробітної плати.

Коментарі вимкнені.