Чого бракує Тернополю, аби відкрити тут школу з водно-моторного спорту (фото)

Створити у Тернополі школу для підготовки власної команди – така першочергова мета тернопільської федерації водно-моторного спорту. Але, для заснування такої школи недостатньо лише заявити про це. Тому федерація уже робить певні кроки для її створення.

Про це, в інтерв’ю під час проведення Чемпіонату світу з водно-моторного спорту в Тернополі, «Погляду» розповів голова місцевого осередку федерації, Костянтин Маціпура.

–          На жаль, цей вид спорту в Україні ще не є олімпійським, тому наша держава не виділяє коштів на нього. Кожен човен, котрий привезли сюди українські спортсмени, кошти на доїзд– це все їхні особисті витрати. За кордоном у водно-моторників часто є державна підтримка, та й приватних інвесторів легше відшукати. А в нас ним займаються лише ентузіасти, люди, які працюють, заробляють гроші, і потім їх вкладають в човен, в участь у змаганнях.

Завдяки Чемпіонатам у Тернополі містяни пізнають цей вид спорту

Костянтин Маціпура наголошує, що наразі, аби організувати школу водно-моторного спорту в Тернополі, потрібно, щоб цей вид спорту мав певну популярність серед населення. Тому, каже, такі чемпіонати, які проводилися у Тернополі минулого та цього року, є чудовим способом популяризувати водно-моторний спорт між тернополян.

–          Звичайно, таке хобі є доволі витратним. Адже, попри те, що такий спорт є дуже цікавим та драйвовим, вартість човна – від 7 тисяч доларів, – розповідає Костянтин Маціпура. – Але в Тернополі є люди, котрі можуть дозволити таке захоплення собі, а можуть і підтримати молоде покоління майбутніх чемпіонів. Треба лишень, щоб вони побачили, як усе функціонує, як видовищно виглядає. Тоді з’явиться певний інтерес.

Понад 20 років у нас ніхто не тренував пілотів

Крім популяризації цього виду спорту, для організації школи у Тернополі потрібен ще й тренерський склад, каже голова місцевої федерації. Адже у нашому місті уже близько двох десятків років ніхто не тренує спортсменів-водномоторників. Важливою у роботі школи також є і особливість водно-моторного спорту: активно займатися ним можливо лише у ті пори року, коли на воді немає криги. А взимку – теоретична підготовка, підготовча робота, тренажери…

–          Ми маємо чудові стосунки з представниками федерації водно-моторного спорту в Черкасах, де одна з найсильніших шкіл водно-моторного спорту, – ділиться планами пан Костянтин. – Існує домовленість про те, що коли ми матимемо певні напрацювання, то зможемо тернопільських дітей відправляти туди на тренувальний табір, щоб вони отримали базову підготовку. Також ми плануємо запрошувати черкаських тренерів у Тернопіль, відряджати наших тренерів у інші міста для обміну досвідом, підвищення кваліфікації.

Сподівається також Костянтин Маціпура і на те, що своїм досвідом поділяться тернопільські ветерани водно-моторного спорту. Коло цих людей невелике, але більшість із них готові допомогти, порадити, підказати. Це було добре помітно на цьогорічному Чемпіонаті, коли і під час підготовки, і на зоні суддівства, представники старшого покоління тернопільських водно-моторників не залишались без роботи.

У Тернополя вже є човен, але ще нема спонсорів

Найбільшою проблемою для започаткування школи водно-моторного спорту в Тернополі Костянтин Маціпура вбачає у тому, що у місцевої федерації немає жодного човна. Але під час закриття Чемпіонату світу-2012, коли щасливі переможці поливали один одного шампанським, голова Національної федерації водно-моторного спорту Віктор Шемчук сказав, що дарує регіональній федерації човен класу JT-250. Тепер активісти місцевого осередку водно-моторного спорту зможуть розвивати ідею школи у нашому місті.

–          Оскільки національна федерація дарує нам човен, то ми активно шукатимемо спонсорів, котрі готові були б нам допомогти розвивати школу, – продовжує Костянтин Маціпура. – Ми готові  надати їм кошторис, а також запропонувати розміщення реклами на човні, спорядженні та інших імовірних носіях. Паралельно будемо звертатися до міської та обласної влади з проханням виділити невеличке приміщення. Уже є коло людей, котрих ми можемо долучати до функціонування школи, є попередні домовленості з Черкасами про те, що ми можемо тренуватися на їхній базі. Тобто певні напрацювання для започаткування у Тернополі школи водно-моторного спорту, тернопільська федерація уже має.

Люба Вовк, фото Володимир Явнич, новини Тернополя «Погляд»

 

 

-1 thoughts on “Чого бракує Тернополю, аби відкрити тут школу з водно-моторного спорту (фото)

  • 09:27 | 4.09.2012 о 09:27
    Permalink

    А чому нерозвивати вже ті олімпійські види спорту які є в Тернополі, такі як гребля на каноє . Вони більш екологічніші, більш здоровіші тай і видовищні. Шось Ви не тим займаєтись шановний Костянтин . Я розумію що на продажі пива та алкоголю Ви та Ваші свободівці добре заробили під час так званого “чемпіонату світу” але ж здорова молодь то наше майбутьнє, чи не так ?

  • 14:25 | 5.09.2012 о 14:25
    Permalink

    Надал цим чемпіонатом зробив з Тернополя центр світу!!! респект!

Коментарі вимкнені.