Найбільш знакова спортивна подія цього року відбудеться у Тернополі!

Українські спортсмени об’єднуватимуть зусилля для популяризації та розвитку в Україні неолімпійських видів спорту. Про це на прес-конференції заявили Президент Національної Федерації водно-моторного спорту України, депутат групи «Право вибору» Віктор Шемчук та майстер спорту, найсильніша людина світу Василь Вірастюк.

«Український дух» – це єдина у світі команда з перегонів на воді, яка двічі ставала чемпіоном світу у найпрестижніших класах. The Washington Press назвав нашу команду «українським проривом». При цьому, на жаль, в Україні про цей вид спорту мало відомо. Багато в чому це пов’язано з тим, що він не є олімпійським, а відповідно, не підтримується державою. Тому українські спортсмени об’єднують зусилля та планують спільні акції федерацій для підтримки таких видів спорту», – розповів Віктор Шемчук.

Він повідомив, що «Українських дух» розпочав підготовку до участі у перегонах тисячоліття – із Великобританії до Монте Карло. «Ці перегони називають перегонами тисячоліття. Лише 50 найсильніших команд зможуть брати у них участь. Прийом заявок припинено восени минулого року. Наша заявка зареєстрована під номером 43. Ми вважаємо це гарним знаком, адже це постійний номер нашого човна «Чайкіна» протягом останніх трьох років», – додав Шемчук.

Крім того, Президент Федерації наголосив, що найбільш знаковою подією цього сезону в Україні можна вважати повернення до Тернополя Чемпіонату світу із перегонів на воді у класі Формула 500: «Це найбільш видовищний на сьогодні клас спортивних перегонів. Для Тернополя це удвічі важливо, адже 25 років тому саме на тернопільському озері відбувся перший і останній в історії СРСР етап чемпіонату світу з перегонів на воді».

«Тернопіль є ідеальним місцем для проведення цих змагань. Недаром, у Радянському Союзі було обрано саме це місце. Властивості інфраструктури, траси, озера дозволяють проводити перегони на найвищому рівні», – додав мер Тернополя Сергій Надал.

Також на прес-конференції було оголошено про презентацію нового спеціалізованого інтернет-порталу та журналу «UaSpirit», які мають популяризувати водно-моторний спорт в Україні.

На прес-конференції Президент федерації Латвії Модріс Калнціємс відповідно до сталої традиції передав прапор Світового водно-моторного союзу Віктору Шемчуку.

Нагадаємо, що «Український дух» – національна гоночна команда, створена однойменним спортивним проектом, заснованим у 2008-му році. Сьогодні учасниками команди є Віктор Шемчук, Олексій Чендеков, Андрій Лисенко та Дмитро Герасименко.

Із часу свого створення команда двічі ставала Чемпіоном світу (у 2009 та 2011 роках), є призером континентальної першості (у 2009 та 2010 роках) та срібним призером національного чемпіонату Італії (2009 року). «UASpirit» – єдина команда у світі, яка завоювала одночасно два титули світових чемпіонів в одному сезоні. У планах – встановити рекорд швидкості для книги рекордів Гіннесса при переході через Чорне море.

Коментарі вимкнені.