Архиєпископ Василій попереджає тернополян про страшну секту

Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій (Семенюк) застерігає щодо діяльності небезпечної секти догналітів.

Останнім часом спостерігаємо дуже небезпечні прояви продовження діяльності секти догналітів. Серед вірних певні особи розповсюджують різноманітні друковані матеріали, які суперечать нашій вірі і вносять сум’яття. Йдеться про так звані благовісники, буклети з критикою Року Божого милосердя, книжечки про печать Бога живого, молитви хрестового походу, книга істини, які подаються як християнські видання церкви св. пророка Іллі у м. Броди. Всі ці матеріали належать до діяльності тоталітарної секти, знаної як догналіти. Про це йдеться у зверненні Архиєпископа.

  • Ми хочемо пригадати всім вірним, що 29 березня 2012 року Конгрегація у справах доктрини віри оприлюднила офіційну декларацію щодо діяльності так званих підгорецьких отців, які з огляду на свою антицерковну і єретичну діяльність були покарані великою екскомунікою, згідно із якою їм забороняється приймати Святе Причастя, інші Святі Тайни, уділяти Святі Тайни і сакраменталії, виконувати будь-які уряди, служіння або завдання, здійснювати акти управління, які, якщо однак здійснюються, є недійсні на підставі самого права. Покараних великою екскомунікою не слід допускати до участі у Божественній Літургії та будь-яких інших прилюдних відправах богопочитання (кан. 1434).
    Апостольська Столиця наголосила, що «вірні зобов’язані не приєднуватися до згаданої групи, оскільки вона, згідно з усіма канонічними наслідками, перебуває поза церковним сопричастям». Таким чином, група догналітів не тільки незаконно проводить свою діяльність, але й руйнує віру в Бога, навчаючи різноманітних єресей.
    Ми звертаємося до всіх вірних, щоб у жодному випадку не приймали і не читали друкованих матеріалів, які розповсюджує згадувана секта. Читаймо таку духовну літературу, яка відповідає навчанню Святого Письма, Святих Отців і котра збагачує нашу віру.

 

Коментарі вимкнені.