Більше сотні людей пікетували тернопільський «білий дім» (фото)

Підприємці Тернопільщини закликають владу не знищувати малий та середній бізнес. Більше сотні людей прийшли під стіни «білого дому», аби привернути увагу керівництва держави і відстояти свої права.

–         Ми виступаємо проти прийняття змін до податкового кодексу, які зараз розглядають у комітетах Верховної ради. – розповідає голова профспілки підприємцій всеукраїнського об’єднання «Захист справедливості» Наталя Шоломейчук. – Нові зміни погіршують і так не втішну ситуацію, яка склалася сьогодні в Україні. Не розуміємо, чому держава ставить собіза завдання знищення малого і середнього бізнесу. Чому, коли потрібно наповнити бюджет, насамперед звертают увагу на людей, які у 90-х  залишилися без роботи, а тому мусили забути про свої дипломи про вищу освіту і шукати себе у бізнесі. Не тому, що так хотілося, а щоб вижити. У нас є достатно олігархів та мілйонерів. Але їх чомусь ніхто не зачіпає. Люди протестують проти таких пагубних законів. Вони не хочуть їхати за кордон, не хочуть піднімати економіку чужих країн, вони хочуть працювати тут, але дайте можливість їм вижити. Ми сподіваємося, що все таки нас почують.

З плакатами «Зережемо малий бізнес – збережемо наше майбутнє», «Не буде міцного середнього класу – не буде вільної держави» тернопілські підприємці закликали законодавців схаменутися, ввести мораторій на внесення змін у спрощену систему оподаткування та прозорий процес підготовки  справжньої податкової реформи, результатом якої має бути зростання приватного сектору економіки, збільшення кількості підприємців та самозайнятих осіб, а не кількості безробітних та заробітчан.

Протестувалники запевняють, законопроект ставить малий та середній бізнес перед непростим вибором : піти «в тінь», ставши учасником нових корупційних схем, чи відмовитися від своїх власних справ, які дали можливість для задоволення життєвих благ мільйонам українських родин. Автори  «шедевру» сплутали справжнє реформаторство (багато прикладів якого маємо у світовій економіці) з банальним підвищенням податків та ліквідацією спрощеної системи оподаткування, що неминуче призведе до масового банкрутства бізнесу та збільшення  безробіття в країні.

– Сьогодні підприємці працюють і дають роботу іншим, – каже  депутат міської ради, приватний підприємець Андрій Газилишин. – Якщо їх змусять закритися, то ми будемо мати величезну хвилю безробіття. Усі ці люди і їхні працівники підуть на біржу. Зважаючи на те, яка зараз ситуація в економіці країни, то буде взагалі крах.

Підприємці налаштовані серйозно. Кажуть, якщо мирні акції на місцях не дадуть результату, то наступного тижня розпочнеться Всеукраїнська акція протесту та новий податковий майдан.

Коментарі вимкнені.