Брати Капранові у Тернополі розповіли, кому позичили свою родину

Відомі київські письменники брати Капранові та лідер гурту «Ot vinta» провели у Тернополі увесь день, спілкуючись з тернопільською публікою. Гості приїхали на запрошення Тернопільського Центру Комунікацій та Тернопільської обласної організації партії «Удар».

Саме у Центрі Комунікацій гості могли поспілкуватися з журналістами та відповісти на ключові питання. Чи не першим було про відвідини Тернополя, адже усім цікаво було знати причину приїзду. Брати не приховували, що приїхали на ґречне запрошення ТЦК та презентувати свій новий проект гурт «Троїсті мужики» разом з Юрком Журавлем. Паралельно автори оповідали про свою книгу «Щоденник нашої секретарки».

Історія виникнення цього роману розпочалося з того, що у братів Капранових працюють секретарки. Саме одна з них у журналі для робочих записів почала вести свій особистий щоденник. Брати його прочитали і єдина фраза зацікавила їх: «Сьогодні Віталій Віталійович (один з братів Капранових, – прим. авт.) запропонував мені яблуко. Я відмовилася. Бо я вважаю, що ми ще не в таких стосунках, коли  можу взяти у нього яблуко».

–       Тоді замислилися, що якби цю фразу у будь-кого у ХХ ст. прочитали, то б не здивувалися, – розповідають брати Капранові. – А що сталося через 50 років? Що у нас змінилося і чи це правильно? Так у цьому романі ми поставили завдання подивитися на світ очима чистої людини.

Загалом книга оповідає про помаранчеву революцію. Адже події розвиваються  на тлі неспокою, де зображено перехід звичайної спокійної людини до революціонера, яких бачили на майдані. Події розв’язуються навколо головного героя, який є багатим бізнесменом, статечним і у нього все гаразд. Проте є деякі нюанси – він при цьому залишається нормальною людиною.

–       У нашого героя з нами багато спільного і зокрема походження, – розповідають брати Капранові. – Коли ти позичаєш герою своє життя, то мусиш позичити йому і свою родину, і родичів. І герой від нас отримав історію нашого діда, який був ворог народу і сидів за 58 статтею.

Читачі часто звинувачують, що у книзі мало матеріалу про секретарку. Проте він там є і у тій дозі, яка потрібна,  запевняють автори. Саме це слугує каталізатором.

До речі, читачі могли побачити  «Щоденник..» зовсім іншим, з іншою історією. Адже як оповідають брати Капранові:

–       Ми чесно собі зізналися, що нам не виходить писати від молодої секретарки, – говорять вони, – тому до співпраці запросили письменницю, яка сьогодні живе у Лондоні. Щоб вона писала від дівчини, а ми від героя. Проте на рівні ідеї усе зупинилося.

Одним з перших читачів книги був Юрко Журавель, лідер гурту ««ot vinta». Він її читав під час відпочинку на морі. Книга його захопила так, що до моря Юрко вийшов лише два рази. Проте саме читання «Щоденника…» змусило Юрка намалювати ілюстрації до цього видання. Власне з цього й розпочалася спільна діяльність братів Капранових та Юрка Журавля.

Проте це далеко не останній спільний проект. Адже крім гурту «Троїсті мужики» у зірок є ідея написати комікс з історії України. Він має складатися з 80 сторінок від заселення українських земель до становлення незалежності. Брати Капранові у зв’язку з цим вирішили розробити власну періодизацію, яка буде складатися з 32 періодів. Безумовно, що ілюстрації буде робити Юрко Журавель.

А щодо виступу у тернопільському арт-кафе, то митці розповіли, що література у таких закладах почувається не добре.

–       Народу там більше, ніж у в бібліотеках, – розповідають брати Капранові. –  А наш проект був уже і там, і там. Сьогодні ми ставимо задачу, щоб увійти з книжкою до майбутніх читачів. Для них це має бути цікаво, адже у нас поєднання не поєднаного: Юрко виступає о нічних клубах, а ми більш затишніше відчуваємо себе в бібліотеках і навчальних закладах.

 

Мар’яна Зварич, Погляд

 

 

Коментарі вимкнені.