Через Валентина Хоптяна Тернопільщина має великі проблеми
Рік добігає кінця, і в цей час різні державні структури та органи, підприємства та організації підбивають підсумки діяльності та вирішують, як житимуть у наступному році. Та, схоже, це не про нашу область. Адже Тернопільщина цьогоріч відзначилася тим, що стала єдиною в Україні, у якій не затвердили програму соціально-економічного розвитку на 2012-й рік. Власне, це питання й стало основним під час засідання постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, промислової політики , транспорту та зв’язку, інвестицій, підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності. Чому склалася така ситуація “Тернопільській липі” пояснив Василь Гецько, заступник голови ОДА зекономічних питань.
– Ми подавали проект програми у лютому-березні цього року на розгляд сесії облради, – говорить він. – Слухання по ньому відкладали протягом півроку. Пізніше його теж депутати не підтримали, тобто рішення по ньому не прийняли. Оскільки проект був відхилений, ми змушені були внести відповідні зміни, скоригувати деякі економічні показники, виходячи з тих реалій, які уже маємо зараз та з тих тенденцій, які будуть продовжуватися у 2013 році. Новий проект програми схвалили розпорядженням голови ОДА і винесли на розгляд постійної комісії. Тепер його необхідно затвердити, бо там є ряд недобудованих перехідних об’єктів соціальної сфери – лікарні, дитячі садки, школи, які фінансувалися цього року, і які ми будемо пропонувати Кабінету Міністрів профінансувати у наступному році. Тобто ми маємо легалізувати ці об’єкти, а якщо вони не будуть затверджені сесією облради, то не будуть мати підстав для фінансування цього року, а в наступному не буде підстав щоб їх подавати, як недобудовані.
Виходить, що склалася така ситуація, коли в області не було визначено, як вона розвиватиметься протягом року. Звичайно, усе це було на папері, але тільки, як проект розвитку. А до кінця року й він був змінений, бо змінилася ситуація з різними економічними показниками, і реальність виявилася дещо інакшою, ніж її прогнозували. Тобто навіть той проект, який депутатам обласної ради пропонували на початку року, не був виконаний. А той, який запропонували уже зараз також проектом розвитку важко назвати, бо у ньому просто констатували все, практично, як факт.
– Новий проект відрізняється лише таблицею, де прописані усі об’єкти, які були фінансовані цього року та деякими показниками по промисловості у зв’язку із об”єктивними обставинами, – зазначив Василь Гецько. – Наприклад, ми не могли на початку року передбачити, що підприємство “Санза ТОП” зупиниться на вісім місяців через хворобу керівника чи зменшить обсяги виробництва товариство “СЕ Борднетце-Україна”, бо призупинить роботу концерн Фольцваген. Валова додана вартість не змінена у документі, а це – головне. У нас буде перевиконання порівняно із попереднім роком по окремих показниках, і всі показники є збалансовані.
У свою чергу, депутати облради не приймали проект програми соціально-економічного розвитку області, бо хочуть обговорити його із Валентином Хоптяном, головою ОДА.
– По закону ми вимагаємо просто, щоб був присутній на розгляді програми Валентин Антонович, і ми могли б обговорити усі питання, – каже Володимир Стаюра, голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, промислової політики , транспорту та зв’язку, інвестицій, підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності. – Найважливіше питання – це соціально-економічний розвиток області. Його ми з головою ОДА не можемо вирішити – ні стратегії області вибрати, ні інших речей узгодити, тому що він не з”являється на сесію обласної ради. Відповідно, й маємо такі проблеми.
Наразі, Володимир Стаюра сподівається, що на наступну сесію облради керівник адміністрації все-таки з’явиться, щоб можна було обговорити та затвердити програму соціально-економічного розвитку області.
Ольга Попова, Тернопільська липа
Коментарі вимкнені.