Члени виборчої дільниці на Тернопільщині можуть сісти за грати
Слідчі Теребовлянського райвідділу міліції відкрили кримінальне провадження за фактами надання та отримання виборчих бюлетенів особам, які не мали права їх отримувати, вчинені під час позачергових парламентських виборів 2014.
За словами в.о. начальника обласного управління міліції Олександра Богомола, кримінальне провадження порушили відповідно до звернення одного з кандидатів в депутати до Верховної Ради України.
Заявник стверджує, що на окремих виборчих дільницях по 166 окружній виборчій комісії волевиявлення громадян відбувалося з численними порушеннями. Він вважає, що члени ДВК видавали бюлетені стороннім особам замість людей, які не прийшли голосувати. Так, на одній з дільниць із 1003 виборців, що є в списку, проголосувало 990 осіб. Це, стверджує у своєму зверненні кандидат, нереально, оскільки багато людей виїхали за межі області.
Міліція одразу відреагувала на звернення і в рамках досудового розслідування проводить слідчі дії, передбачені законодавством. Наразі, каже Олександр Богомол, аби підтвердити чи спростувати підозри про порушення, правоохоронці допитують членів комісії, спостерігачів, опрацьовують виборчу документацію.
Перевіряють міліціонери прозорість виборів і на дільницях Бучача,Монастириська та Гусятина. Після проведення об’єктивної перевірки слідчі нададуть юридичну оцінку і при наявності ознак злочину будуть порушені кримінальні провадження.
Нагадаємо, що відповідно до законопроекту «Про внесення змін до Кримінального кодексу (щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян)» та згідно з статтею 158-1 частини 1 відповідальність нестиме як той, хто видав бюлетень, так і той, хто голосував по ньому. За такий злочин передбачене покарання від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі до трьох років.
Член виборчої комісії за таке порушення може поплатитися позбавленням волі від 5 до 7 років, а також позбавленням права займати певні посади та займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років, оскільки це вважається тепер тяжким злочином.
Коментарі вимкнені.