Чого бояться тернопільські прокурори

В державі ніби то відбувається очищення влади. Про це з поважних трибун звітують поважні дядьки, процес показують національні канали, а окремі самодурні організації кричать про перемогу добра над злом.

 Та це все, по багатьох напрямках, не більше ніж «буря в стакані». Окремі органи, найгірше, що правоохоронні, процесу самоочищення ще й не починали. Приміром тернопільська обласна та міська прокуратура. В обласної є сайт, на сайті розділ “Відомості про початок перевірок згідно із Законом України “Про очищення влади”, проте він мертвий. Без перебільшення – там немає жодного повідомлення.

“На прохання представників ЗМІ повідомляємо, що відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року «Про затвердження плану проведення перевірок відповідно до Закону України “Про очищення влади” перевірки посадових і службових осіб прокуратур областей заплановані на квітень 2015 р. – червень 2016 р.” – повідомляють в обласній прокуратурі.

Але ж як здоровий глузд? Як бажання та декларування бажання щось змінити? Чому людей не познайомити з тими хорошими і милими людьми, котрі приїздять на роботу автомобілями вартістю сотні тисяч та одягаються в костюми, які дорівнюють декільком їхнім офіційним зарплатам. Чому громаді, не чекаючи законного періоду, не показати тих “захисників” закону, які фабрикували кримінальні справи? Відпускали товстосумів за важкі злочини та “садили” бідак за крадіжку з сільського магазину? Чому керівництво прокуратури не познайомить міщан з тими своїми працівниками, які стежили за законністю прийнятих рішень міською радою? Тими, які перевіряють закконність дій муніципального органу та відповідність земельному та іншим законодавствам? Питання швидше риторичні… Проте коли громада не отримує відповідей, які мають прозвучати, вона може проігнорувати закон так само як це часто роблять “правоохоронці”. Та зроблять так не заради збагачення, за прикладом “органів”, а заради покарання тих самих органів. Закликаємо обласну та міську прокуратуру до відкритості та чесності. Не чекайте законних термінів, почніть очищуватися зараз. Крім того, розпорядження кабміну то є добре, але Закон “Про очищення влади” уже діє і перевірки тривають як в столиці так і по областях. Приміром в Вінниці навіть районні прокуратури про осіб, котрих перевіряють, пишуть.

Андрій Шкула, 20 хвилин

Коментарі вимкнені.