Чому село Радянське на Тернопільщині не перейменували?

У тому, що село Радянське Кременецького району не змінило назву, його звинувачують Верховну Раду України.


Боротися з комуністичним минулим на Кременеччині взялися 2004 року. Саме 11 років тому жителі села Радянське провели референдум, щоб змінити назву села. В результаті Тернопільська обласна рада прийняла рішення про перейменування Радянського на Великі Млинівці. Втім, Верховна Рада до 2015 року не затвердила цієї зміни. Справу знов порушили цієї весни, коли 24 квітня  вніс на розгляд «Проект Постанови про перейменування села Радянське Кременецького району Тернопільської області» № 2733.

За матеріалами “Вікіпедії”, до 1964 року горе-село називалося Млинівці. Після цього його перейменували на Радянське. Під час німецько-радянської війни 61 місцевий житель воював у лавах Червоної армії, 50 з них нагороджено орденами і медалями Союзу РСР, 38 осіб загинули в боях. У селі знаходяться пам’ятки природи — Великомлинівецький берест, Великомлинівецька верба біла. Кількість населення – 1 174 особи.

Природно, що Україна має позбутися символіки, яка пропагує минулу бездержавність і колоніальну залежність. Зауважимо, що декомунізація та дерусифікація топонімії потребує значно менше організаційних зусиль і часу, ніж, приміром, зміна мовної ситуації зросійщених міст і сіл. Це підтверджує досвід Львівської області, де топонімія була повністю очищена від тоталітарних назв у перші ж роки незалежності.

Як показали результати дослідження назв населених пунктів України у 2012 році, через понад 20 років після розпаду Радянського Союзу лише вулиць, названих на честь тоталітарних лідерів чи радянської епохи загалом, у 20 разів більше, ніж пов’язаних із незалежністю.

Ірена Кропива.

Коментарі вимкнені.