Столичні лікарі навчали тернопільських бійців основ тактичної медицини (фото)
Двоє столичних лікарів, які спеціалізуються на тактичній медицині, на кілька днів приїхали на Тернопільщину, аби провести навчання для хлопців, які вирушають у зону АТО, поділитися досвідом та започаткувати корисну співпрацю з нашою областю.
З Києва до нас завітали – голова комітету військових ветеранів Чорнобиля Всеукраїнської асоціації афганців Чорнобиля, кандидат медичних наук, доцент, професор судової психіатрії, полковник міліції у відставці Анатолій Сергієнко (позивний «Доктор Таліб»). Воював у Таджикистані та інших гарячих точках.
А також лікар-рефлектотерапевт, лікар східної медицини Костянтин Матулевський, заслужений майстер спорту з кунгфу. Разом вони навчають наших хлопців основ тактичної медицини та надання першої медичної допомоги. Приїхали фахівці на запрошення миротворця Офіцерського корпусу Алли Чонгар.
Анатолій Сергієнко у лютому побував в зоні АТО у секторі «М». Розповідає, переконався, що ситуація там ще гірша, аніж очікувалося.
– Сьогодні ми намагаємося навчити хлопців первинних дій, які зможуть допомогти їм подолати бойову психічну травму, – зазначає пан Анатолій. – Як виявляється можна немедикаментозно, простими діями, до прикладу масажем конкретних точок, зменшити біль, зупинити кровотечу і уникнути розвитку больового стресу. Ми розпочали цю роботу недавно, але вже зрозуміли наскільки це актуально і необхідно сьогодні.
Доктор Таліб багато років досліджував бойовий стрес, викладав його лікарям, сам дуже часто працював з військовими, пережив війну, то ж має, що розповісти і чим поділитися із хлопцями, які їдуть у зону АТО та їх рідним.
– Знання тактичної медицини зможе зберегти життя і здоров`я нашим хлопцям і допоможе повернутися їм додому живими і здоровими, – дадаєКостянтин Матулевський. – Я даю хлопцям уроки із СуДжок терапії – це течія східної медицини, яка має в основі лікування за допомогою натискання різноманітних точок на кисті долонь. Це не потребує жодних ліків та засобів, але може допомогти, втамувати біль, коли ти не маєш з собою жодних ліків і немає кому допомогти.
Лікарі з Києва мали можливість попрацювати з групою хлопців, які незабаром вирушать у зону АТО в місцевій військовій частині.
– Ми протягом кількох годин розповідали, про основи першої медичної допомоги, – розповідає Алла Чонгар. – Ділилися власним досвідом про різноманітні непрості ситуації на війні. Оскільки я неодноразово бувала на передовій і бачила, з чим стикаються хлопці, намагалася розповісти, як краще себе поводити, навести приклади ситуацій, з якими вони можуть зіткнутися, дати практичні поради. Адже дуже часто найкращим захистом є саме знання. І на війні краще вчитися на чужих помилках, аніж робити свої. Хлопці довго насне відпускали розпитували про те, що їх хвилює, просили по кілька разів показати на практиці потрібні речі.
На думку заступника командира батареї по роботі з особовим складом старшого лейтенанта Олексія Стельмаха, такі навчання дуже необхідні для мобілізованих хлопців, які вирушають у зону АТО
– Дуже скоро вони потраплять в таку обстановку, де потрібно все вміти: і зупинити кров, і надати першу допомогу, захистити себе і витягти з поля бою пораненого товариша, каже він. – При попаданні кулі в бронежилет – в 90% є розрив внутрішніх органів. Хлопці мусять знати, що робити в таких випадках. Адже дуже часто ціна незнання – людське життя.
толичні лікарі також побували у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні та обласному протитуберкульозному диспансері, адже там перебувають на лікуванні воїни АТО, зустрічалися з наркологами, адже є сильна алкоголізація і наркотизація. Також провели робочі зустрічі з директором департаменту охорони здоров`я Тернопільської ОДА Володимиром Курилом та директором департаменту соціального захисту населення ОДА Вадимом Боярським і взяли участь у конференції на тему “Психосоціальна реабілітація воїнів антитерористичної операції”.
Вже незабаром лікарі планують приїхати на Тернопільщину на довший час, сформувати мобільні бригади і виїздити у райони, щоб вже там працювати з мобілізованими, їх рідними, місцевими лікарями, фельдшерами, головами сільських рад. Це будуть і теоретичні, і практичні заняття. Адже повертається все більше хлопців з посттравматичним синдромом і дуже часто рідні не знаю, що їм робити, як поводитися з найдорожчими людьми, які пережили війну.
Коментарі вимкнені.