Чому у центр Києва стягують Беркут (фото)

А тим часом автобуси з “Беркутом” перекрили доступ до Майдану Незалежності з боку Європейської площі.
На Володимирській гірці також велике скупчення “Беркуту”.

Схоже, влада прийняла рішення розігнати Евромайдан за два дні – п’ятницю і суботу. Про це свідчить загальна атмосфера серед регіоналів і дії силовиків. На даний момент всі нові підрозділи Беркута прибувають до центру Києва.

На даний момент вже перекрито вихід з метро з боку Європейської площі. Автобуси взагалі поставлені таким чином, що проїжджа частина і тротуари між Європейською площею і Майданом Незалежності перекриті справжньою стіною. Пройти неможливо. Інша велика група Беркуту зосереджується біля Українського дому.

За повідомленнями очевидців, великий резерв бійців спецпідрозділів у повній екіпіровці чекає команди в парку на Володимирській гірці. Раніше, близько 6 ранку, на Евромайдані зі сцени оголосили, що проходи перед Верховною Радою розчистили – очевидно для того, щоб спецпідрозділи завадили мітингувальникам пікетувати парламент.

Така активність виглядає дивною і нелогічною саме в п’ятницю. Розгін мітингувальників на Майдані вже призвів до масового протесту і призведе знову. А завтра – вихідний і кияни зможуть без проблем масовово вийти в центр столиці. І жителі сусідніх регіонів встигнуть оперативно підтягнутися. Так що при жорсткому сценарії сьогодні, влада отримає потужну акцію завтра. Це очевидно для всіх.

Виходить, що або накази віддають божевільні, або у влади є свій сценарій на суботу. Який враховує велику кількість обурених людей. У божевільних у влади я не вірю. А от другий сценарій можливий.

Не дарма напередодні з’явилася інформація, що до Києва стягнуть особовий склад спеціальних моторизованих військових частин, підрозділи спеціального призначення та патрульні з’єднання з усіх територіальних управлінь ВВ. Мобілізація не торкнулася лише військовослужбовців, котрі охороняють АЕС та конвоїрів засуджених. Крім того, до виконання завдань у Києві не стали залучати солдат строкової служби призову осені 2013 року. Однак при цьому на охорону правопорядку кинули курсантів Академії внутрішніх військ третього і четвертого курсів.

Схоже, стоїть завдання ліквідувати Майдан сьогодні і дати жорстку відсіч усім спробам посилити протест завтра. Розрубати Гордіїв вузол протестів одним потужним ударом, не рахуючись з жертвами. За два дні розігнати всіх. Москві плювати, а Євросоюз зараз не надто турбує українську владу.

Звичайно, все це може виявитися черговою спробою потріпати нерви протестуючих і відстежити реакцію всіх центрів впливу. Просто маневри. Або заради безпеки Януковича, який приїхав помолитися на Володимирську гірку з Ющенком (відмінна кампанія ). Так чи інакше – скоро побачимо.

 

 

Фото Сергій Чаплигін

Коментарі вимкнені.