Чи привезе 80-кілограмова курка з Тернополя діамантове яйце зі столиці?

Галицька курка – як її “охрестив” начальник управління культури Тернополя – себто диво-птах, сьогодні у Києві представляє Тернопіль на всеукраїнському «Параді вишиванок-2013». Вона там не одна, а в числі 20-ти розмальованих «представників» інших міст.

Призи – десятки тисяч та кубок з діамантами

Під час яскравого свята буде визначено найкращого «Диво-птаха» та найкреативнішу «Презентацію рідного міста». Переможці отримають винагороду по 75 тисяч грн. Місто, яке краще за інших представить свій регіон у карнавальній ході отримає ще й перехідний кубок у вигляді гігантського ювелірного яйця із срібла, золота, емалі та діамантів.

Чи вдасться Тернополю завоювати перемогу, десятки тисяч гривень та дорогоцінний кубок? Дізнаємося сьогодні о 15.30. Саме в цей час заплановане оголошення результатів конкурсу “Параду вишиванок – 2013”.

Так вглядає тернопільський диво-птах. Фото О.Попова

Гігантські “диво-птахи” у кожному місті

Минулоріч обласні центри України презентували свої гігантські писанки, а цього року організатори параду вирішили представити «батьків» красивих писанок – диво-птахів. «Заготовки» для диво-птахів розміром 4 на 5,5 та на 2,6 метрів виготовили зі скловолокна. Кожне місто отримало свого птаха для розпису. Усі вони відрізняються один від одного для унікальності презентації міст, відображають стилістику і регіональні особливості народного мистецтва конкретної області. Таким чином організатори хотіли досягнути основної мети «Параду вишиванок» – показати мистецтво України у його розмаїтті і красі.Тернопіль став першим містом, яке отримало свого пластикового птаха та презентувало його містянам.

Мер Тернополя Сергій Надал приймає президента ГО «Столичні ініціативи» Ігоря Добруцького, який є ініціатором “Параду вишиванок”

– Ескізи розробили художники з художньої школи під керівництвом Євгена Чопика, де враховані абсолютно всі кольори Поділля, Галичини, – розповів начальник міського управління культури Олександр Смик.

Що буде з розмальованими птахами потім?

Після параду, розмальованих птахів виставлять на Софіївській площі у Києві, а згодом місто-переможець забере всю колекцію «диво-птахів» до свого міста для експозиції протягом одного року. Потім колекцію розмістять у Національному природному парку «Гуцульщина» на Івано-Франківщині.

Довідка:

 1. Птах виготовлений птах зі скловолокна у Дніпропетровську на підприємстві «Steklo-plastik».
 2. Висота – 3,50 м, ширина – 2,05 м,довжина – 3,95 м.
 3. Загальна площа птаха – 20 м квадратних.
 4. Вага 80 кг.
 5. «Парад вишиванок» проходитиме в Києві вже вп’яте. Це неймовірна акція, яка не має аналогів.
 6. Загальний призовий фонд конкурсів становить 200 000 грн:
  – Переможець конкурсу «Диво-птах» отримає винагороду у розмірі 75 000 грн
  – Переможець конкурсу «Презентація рідного міста» отримає 75 000 грн
  – Переможець у номінації «Найчисельніша делегація» отримає 50 000 грн
 7. Гран-прі фестивалю – вишуканий кубок у вигляді яйця, що інкрустоване дорогоцінним каміння. Його створено ювелірним домом “ZARINA”, який витратив на трофей чимало срібла, емалі, золота та діамантів.
 8. Місто-переможець забирає всю колекцію диво-птахів до свого міста для експозиції протягом одного року, після чого колекція передається Організаторами у фонд «Турбота Святого Миколая» та буде розміщена у Національному природному парку «Гуцульщина» (с. Пістинь, Косівський район, Івано-Франківська область).

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”,
фото та інф. “Тернопільська липа” та “Парад вишиванок”

Коментарі вимкнені.