«Дали вказівку військових не брати…», – жодна лікарня Тернополя не хоче прийняти бійця АТО на лікування

45-річний Олег Крушельницький нещодавно повернувся у Тернопіль з охопленого війною Донбасу.

Він — демобілізований артилерист, начальник штабу, перший заступник командира 142 окремого артилерійського дивізіону оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних сил України. Побував у багатьох гарячих точках, на самій передовій. Пережив 33 дні безперервних боїв. Його син воює також і ще досі перебуває там.

Згідно указу Президента, Олег Крушельницький вже звільнений з лав ЗСУ. Всі потрібні документи у нього на руках. Проте  статусу учасника бойовіх дій у зоні АТО він досі не отримав. Каже, що всі необхідні папери вже відправлені у Київ і наразі йому залишається тільки чекати результату. Скільки це має тривати, ніхто не може сказати…

Інша, суттєвіша проблема — його теперішній стан здоров’я. На фронті польовому командирові не раз доводилося спати на голій землі, коли мороз, бувало, сягав аж -17. Тож за таких умов «заробив» собі хронічний бронхіт. А тепер жодна лікарня у Тернополі не хоче прийняти його на лікування. Пояснення банальне і просте: «дали вказівку військових не брати…»

«Спочатку я звернувся у Першу міську лікарню, звідти мене відправили у службу правопорядку (ВСПП — прим. авт.), — розповідає Олег Крушельницький. — Був навіть в ОДА, на прийомі в очільника медицини області Володимира Курила. І всі уважно вислуховують, співчувають і розуміють. Однак далі слів справа не заходить… До речі, можу відповідально заявити: з Тернополя на Сході, у зоні проведення антитерористичної операції, немає жодного лікаря. А там, на фронті вони потрібні, як повітря. Лікарі будь-якого профілю, щоб, насамперед, могли надати пораненим першу медичну допомогу» .

Із неповагою до себе польовий командир зіткнувся ще на Сході, під час  демобілізації, коли здав збою. Приїхав у Краматорськ і, щоб  отримати якусь банальну довідку, мусив прочекати не менше чотирьох годин.

«Непотрібно нам підвищеної уваги, хоча б ставтеся до нас нормально, по-людськи, — підкреслює Олег Крушельницький. — В людей, які повертаються звідти, світосприйняття кардинально міняється. Для них не може були «сірого», є тільки «чорне» й «біле». Для нас є лише правда і брехня, добро і зло. І ми не признаємо чогось такого, що може стояти посередині між цими поняттями. А будь-яку образу й на дух не переносимо… Бійці  повернуться і обов’язково ще дадуть свою відповідь. Коли вони прийдуть, то по-своєму проведуть люстрацію».

Більше інтерв’ю з Олегом Крушельницьким читайте на “Погляді” згодом

-1 thoughts on “«Дали вказівку військових не брати…», – жодна лікарня Тернополя не хоче прийняти бійця АТО на лікування

 • 06:30 | 27.03.2015 о 06:30
  Permalink

  Законодавством визначений порядок направлення на стаціонарне лікування військовослужбовців, в тому числі і тих військовослужбовців,якы перебувають у выдпустках, але він жодним чином не стосується п. Олега – адже він є демобілізованим(тобто колишнім військовослужбовцем).П. Олегу необхідно було про це надати відповідні документи та роз”яснення адміністрації медичної установи.

 • 07:46 | 27.03.2015 о 07:46
  Permalink

  Просимо Олега звернутись до нас в 3 лікарню! Наш носер телефону 55 09 19

 • 08:52 | 27.03.2015 о 08:52
  Permalink

  До речі, можу відповідально заявити: з Тернополя на Сході, у зоні проведення антитерористичної операції, немає жодного лікаря.

  повний пі**дьож вибачте. особисто знаю. загін “білі берети” і мій друг андрій салагорник, такшо не треба пиздіти

  • 08:55 | 27.03.2015 о 08:55
   Permalink

   Солагорник – волонтер. Він допомагає багато, але не в зоні бойових дій. Зокрема, багато вишколів проводить. В зоні АТО були або студенти, або медсестри

  • 17:03 | 16.04.2015 о 17:03
   Permalink

   Анестезіолог з Лановець – Ткачук Михайло Іванович з серпня 2014 в АТО.В складі 128 бригади. Був у Дебальцево під час тої бойні…Судинний хірург Свідерський в Песках.

 • 09:44 | 27.03.2015 о 09:44
  Permalink

  У зоні АТО з вересня минулого року знаходиться Михайло Стахів (заступник гол. лікаря ТМКЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” (він закріплений за 128 бригадою). Крім того, є щонайменше ще 5 медпрацівників (хірург, анастазіолог, фельдшер, та ін.)з області. Особисто знаю 2 стоматологів з Тернополя, які в зоні АТО з кінця минулого року.

 • 10:20 | 27.03.2015 о 10:20
  Permalink

  Напевно, той хто писав цей матеріал , повинен би був перевірити всі ці факти а потім подавати матеріали в інтернет видання! А то повний кавардак і більше нічрго!І все таки в кого проблеми зі здоровям -звертайтесь до нас в 3 лікарню.Ми не черстві!

 • 11:07 | 27.03.2015 о 11:07
  Permalink

  Згідний з Богданом.Особисто знаю анестезіолога з Лановець Ткачука Михайла Івановича, який на передовій з серпня 2014 року.

 • 19:10 | 27.03.2015 о 19:10
  Permalink

  В понедельник 23 числа я был свидетелем, как в областной поликлинике города Тернополя проходили медецинский осмотр бойцы АТО в сопровождении молодой девушки. Ребята были с Ровенщины, Сум, Львова и Черкас. Очередь была очень большая, я сам в ней стоял. Ребят пропустили без очереди, завели им карточки. Все просились к травмотологу и терапевту. Один блыл на костылях, несколько человек хромали.

 • 21:36 | 27.03.2015 о 21:36
  Permalink

  Файне місто Тернопіль??!!!!

 • 22:52 | 27.03.2015 о 22:52
  Permalink

  Тернопільські лікарі в АТО: доц. Кулянда Ігор Сергійович – травматолог, Токарчук Олександр Андрійович – невропатолог, к.м.н. Заячківський Сергій Адамович – анестезіолог, Салагорник Андрій – стоматолог. Перелік ДАЛЕКО не повний. Згаданих лікарів знаю особисто. Регулярно у хірургічному відділенні, травматологічному відділенні, кількох відділеннях терапевтичного профілю КЗ ТОР “Тернопільська університетська лікарня”, в неврологічних відділеннях Психо-неврологічної лікарні – перебувають на лікуванні бійці АТО, також при Психо-неврологічній лікарні у співпраці з церквами різних конфесій діє центр психологічної реабілітації військових, окремо варто згадати медичний загін спеціального призначення “Білі берети” започаткований в Тернополі. Автор статті – банальне брехло. Хто і скільки вам заплатив за дискредитацію тернопільської медицини?

 • 18:01 | 22.04.2015 о 18:01
  Permalink

  Нічого він ненапутав. Статю написали московські агенти про нього тут нещасного, щоб хлопці тікали від військомату,мол до них ставляться погано в рідному місті,типу приїхав з війни і непотрібний дома став. А про відсутність лікарів в АТО написати це совісті елементарної треба не мати, і який він нещасний, а ми тут всі такі щасливі. А фотографію просто використали, або сфотографувався сам, або погляди на Державний устрій України помінялися. Хай би СБУ ним занялося, допитало, і все проясниться-а може козачок засланий, хто знає.

 • 18:10 | 22.04.2015 о 18:10
  Permalink

  По при всі спори це піднято важливе питання. В таке звичайно важко повірити, готовий вам допогти. Бас Тарас Ярославович, депутат Тернопільської обласної ради 067-399-85-79

Коментарі вимкнені.