Депутат Тернопільської міськради Михайло Сиротюк «підкупив» виборців правдою

 Михайло Сиротюк обраний депутатом міської ради  від ВО «Свобода» уже вдруге по 27 виборчому округу.  Про те, як змінилась міська рада, про «казкові» програми та роботу на окрузі далі в короткому інтерв’ю:

– Ви один з небагатьох депутатів міськради Тернополя, які переобрались вдруге. Чим заслужили довіру виборців?

 

Для мене ці вибори були певною оцінкою роботи за попередні два роки. Чим заслужив? Скоріше, просто залишався до кінця чесним там, де інші  йшли на компроміси із совістю. В багатьох питання був  принциповим, часом  доводилось навіть “повоювати”,  щоб захистити інтереси виборців.  Можливо, тому люди повірили мені знову, за що щиро дякую.

 – Чим займаєтесь поза політичною діяльністю: де працюєте, чим врешті заробляєте на хліб?

 

Заробляю на хліб завдяки сфері  ІТ. Фактично із 17 років. Вже тоді проводив комп’ютерні та телефонні мережі.  Пригадую, якось разом з колегою довелось навіть  прокласти декілька кілометрів кабелю. Якщо відверто, то спеціальність «Комп’ютерні систем та мережі» – це моє захоплення, що переросло у повсякденну роботу. До виборів також  працював на великому підприємстві, але змушений був покинути його, позаяк  часу на сім’ю не вистарчало, а попереду ще й була виборча кампанія та напружена робота в комісії.  Зараз розглядаю варіант розпочату власну справу, яка не заважатиме виконувати обов’язки перед виборцями.

Цікаво, що багато людей досі переконані, що депутат міської ради отримує заробітну плату, хоч це є виключно громадська робота, яка не оплачується. Хоча в одному ці люди мають рацію:  щоб бути ефективним депутатом, максимально приділяти час роботі на округу, потрібно правильно організовувати свій час.

– Знаю, що Ви перед тим, як потрапити в політичне середовище, активно займались громадською діяльністю. Як зараз?

 

Після обрання в депутати, я себе надалі більше відчуваю громадським діячем ніж політиком.  Як на мене, цього і вимагає специфіка роботи місцевої ради. Зараз я звузив поле своєї громадської діяльності та концентрую увагу на розвиток науки та освіти молодого покоління українців. У світі давно зрозуміли, що наука – це  найкраща інвестиція. В майбутньому кожна гривня, правильно вкладена в освіту, дасть в десятки разів більше, ніж інші сфери. В сучасному світі ніхто не буде завчати і запам’ятовувати  інформацію, важливими будуть навики мислення. Впродовж трьох років разом з дружиною організовуємо Наукові Пікніки в Тернополі, в 2015 році нас підтримало Міністерство молоді та спорту України, пишаємось, що наш проект визнаний одним з кращих в Україні.

– Проведіть паралелі між минулою каденцією міськради та  цією. Що змінилось?

Склад ради практично повністю оновився, зменшилась кількість депутатів. Нова система виборів «рейтингувала» кандидатів в середині кожної партії та дозволила увійти в раду депутатам з найбільшим відсоткам. Якщо раніше найбільше уваги приділялось своєму округу, то тепер є багато округів,  які не мають свого депутата, тому, близько третини звернень я отримую з інших округів.  Так, дійсно, за ці декілька місяців нової ради відчувається багато змін, є тривалі дискусії та обговорення, перед прийняттям бюджету.  Наша комісія засідала практично щодня, було проведено велику роботу по усіх управліннях.  Молодіжне громадське середовище декілька разів збиралось у міській раді, щоб напрацювати пропозиції та обговорити витрати бюджету молоді та спорту.  Як на мене, це позитивні зміни в раді.

– З якою програмою йшли до людей?

Для мене важливою є довіра, а її дуже важко здобути і легко втратити. Коли я читав програми багатьох кандидатів, то зустрічав просто нереальні речі. Мені важливо було донести те, що я буду надалі допомагати та відповідально працювати для свої виборців. Дуже часто навіть під час виборчої кампанії доводилось відверто говорити людям, що в найближчі роки ремонт, наприклад, їхнього двору не вдасться зробити тому, що є більш знищені сусідні двори і їх потрібно відремонтувати раніше. Можливо, така відвертість не додавала голосів, але, як на мене, це відповідальніше за  пусті та часом нездійсненні обіцянки.

– Повернемось  знову ж таки до минулої каденції. Що встигли зробити, чим  пишаєтесь, а що  наразі залишається в графі «плани»?

Озираючись  на попередні два роки депутатства, згадуються різноманітні ситуації, було багато позитивних моментів, коли вдавалось зреалізувати задумане. Приємно, що вдалось допомогти мешканцям свого округу  відремонтувати двори по вул..Київська, 1 та 10, заїзд Київської 3, 7, міжквартальний проїзд до бульвару Куліша. Також капітально відремонтували багато дахів, зокрема у будинках по вул.. 15 Квітня 21, 19, 17,   а також на  Київській, 1.  Часто говорили, що мовляв  краще зробити дорогу і це оцінять усі, але, повірте, коли постійно топить верхні поверхи і люди змушені дихати пліснявою, то ремонт двору може зачекати. Взагалі, приємно працювати із згуртованими  людьми, які готові стежити за порядком у своєму будинку. Тоді не шкода вкладати державні кошти.

Окрім покращень, було і багато боротьби.  З останнього, на сесії міськради  минулої каденції, хвацькі підприємці намагались «проштовхнути» рішення про будівництво багатоповерхівки поряд з Київською, 7, буквально між двома житловими будинками, але тоді вдалось переконати депутатів не голосувати за це. За декілька днів мені навіть зателефонував якийсь старший чоловік та подякував. Для мене це було дуже важливо.  А щодо планів, то їх є багато. Сподіваюсь працювати ефективно і вже за рік  поділюсь успіхами .

–  І насамкінець: коли й де  у вас проходить прийом громадян?

 

Прийом громадян проводжу щосереди  з 17:00 до 19:00 за адресою: вул.15 Квітня 15, в приміщенні ПП “Люкс”.  Також, якщо потрібно оперативно вирішити якусь проблему, можна звертатись за телефоном 0986943493.  Дуже часто зустрічаюсь з виборцями поряд з будинком на окрузі, оглядаючи підвал, під’їзд  чи навіть дах. І це теж правильно, адже тільки так можна зрозуміти ту чи іншу проблему та знайти найоптимальніший шлях її вирішення.

 

Коментарі вимкнені.