Єдиний в Україні новий апарат дістався Тернополю
Сучасний апарат для дроблення каміння в нирках, встановлений на умовах державно-приватного партнерства, уже є в Тернопільській комунальній лікарні швидкої допомоги. Апарат випуску 2012 року – єдиний в Україні. Його вартість – 150 тисяч євро.
Офіційне відкриття кабінету літотрипсії відбулося 15 травня за участю журналістів, медиків та представників влади.
«В місті з’являються нові лікувальні відділення, сучасна медична техніка, якої до цього часу не було. Тепер тернополянам не потрібно їхати в інші міста, щоб пройти курс лікування. Незважаючи на те, що послуги будуть платні, є домовленості робити знижки соціально незахищеним верствам населення. Також будуть визначені категорії людей, які зможуть лікуватися тут безкоштовно, – зазначив міський голова Сергій Надал. – В умовах недофінансування медицини ми змушені не лише використовувати бюджетні кошти, а й шукати інші шляхи розвитку медицини в місті. Тому ведеться плідна співпраця з інвесторами та активна участь в грантових проектах».
Апарат забезпечуватиме потреби не лише міста, а й області. За словами уролога вищої категорії Юрія Малевича, на Тернопільщині є дуже багато хворих, які страждають на сечокам’яну хворобу. Потреба в такому апараті існувала на Тернопіллі майже 15 років.
«Відкриття кімнати літотрипсії – вагомий крок у розвитку медицини краю. Апарат випуску 2012 року фірми Siemens складається із ультразвукового пристрою, за допомогою якого можна фокусувати сам камінь, гармати, яка індукує ультраударну хвилю, і багатофункціонального рухомого стола, на якому лежатиме хворий. Завдяки цьому людину не потрібно буде рухати. Процедура безболісна, госпіталізація проводиться після дроблення каменів рідко. Сама хвиля безперешкодно проходить до каменя, руйнує його, не завдаючи шкоди організму. Апарат не дає жодного рентген-навантаження», – зазначив Юрій Малевич.
За його словами, крім 30-річної практики у сфері урології, він пройшов спеціальні курси в Києві для роботи з сучасною медтехнікою. До слова, в інституті, де Юрій Малевич проходив практичну підготовку, стоять аналогічні апарати 2008 року випуску.
В кабінеті літотрипсії пацієнтів прийматимуть за направленням. Ціна за курс лікування, встановлена фірмою-інвестором, відповідає середньо ринковим цінам – становитиме вона в середньому 2000 гривень.
Присутнім також продемонстрували на пацієнтові роботу ехокардіографа – апарата ультразвукового обстеження серця. Це грантовий проект від Канадського фонду допомоги дітям Чорнобиля. Вартість апарата – 280 тисяч гривень.
Обстеження апаратом будуть безкоштовними для всіх пацієнтів лікарні і проводитимуться з 9.00 до 17.00 щодня.
На сьогоднішній день є домовленості з Канадським фондом про подальшу співпрацю і сподівання отримати уже в цьому році діагностичне обладнання.
Коментарі вимкнені.