Владика Іов виконував чиєсь замовлення?

На лікування та покаяння відправили архієпископа Іова за рішенням Синоду. Його єпархію передали владиці Нестору. Під опікою Нестора нині і протоієрей Анатолій Зінкевич, і четверо отців, яких архієпископ Іов пропонував виключити зі складу єпархії.

– Думаю, що владика Іов потрапив під чийсь вплив або чиєсь замовлення, – каже отець Анатолій Зінкевич. – І Синод дав оцінку цьому. Мені по-людськи шкода його. Рішення Синоду справедливе.

Так отець Зінкевич висловився з приводу відсторонення від керівництва Тернопільською єпархією Архієпископа Тернопільського і Кременецького Іова. Нагадаємо, на зборах Тернопільської єпархії УПЦ КП 24 квітня отця Анатолія Зінкевича виключили зі складу Тернопільської єпархії за “лжесвідчення та деструктивні дії”. Окрім того, на цих зборах під головуванням архієпископа Іова запропонували позбавити сану священика чотирьох отців – „за перелюбство, пияцтво і поведінку, не сумісну із саном священнослужителя”. У ці втрутився Священний синод УПЦ КП під головуванням патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Замість Іова – Нестор

Відтак 13 травня на Синоді розглядали питання, які стосуються справ у Тернопільській єпархії (раніше Тернопільсько-Кременецькій – прим. ред). Дав пояснення і архієпископ Іов. Тоді з’ясувалося, що архієпископ потребує лікування, проведення якого не дозволяє йому керувати єпархією, йдеться на офіційному сайті УПЦ КП. Тим часом керуючим цією єпархією призначили Нестора – архієпископа Тернопільського і Бучацького.

Синод ухвалив: “Для належного покаяння і надання можливості повноцінного лікування та з метою розв’язання конфліктної ситуації звільнити преосвященного Іова та почислити його на спокій. Після повного вилікування та принесення преосвященним архієпископом Іовом (Павлишиним) належного покаяння мати судження про його призначення на кафедру. Місцем перебування на спокої преосвященного архієпископа Іова визначити Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир м. Києва”.

Прояснилася ситуація і щодо чотирьох отців: “Кліриків Тернопільсько-Бучацької єпархії Святослава Швеця, Олега Кухарука, Андрія Гумена і Петра Кота попередити, що у разі продовження ними недостойного способу життя вони будуть піддані канонічному покаранню”.

„Збори були сфальсифіковані”

Нині під керівництвом архієпископа Нестора перебуває і протоієрей, настоятель Свято-Троїцького духовного центру Анатолій Зінкевич. Він каже, що збори під головуванням владики Іова були сфальсифіковані. Наприклад, чотири священики, яких хотіли позбавити сану, не належать до єпархії владики Іова. Цих отців рішенням патріарха ще місяць тому перевели під тимчасову опіку владики Нестора. Тож владика Іов не мав повноважень розглядати їхні моральні якості.

– Мене звинуватили в деструктивізмі. Що це означає? – запитує отець Зінкевич. – Можливо, тому, що я захищав Почаївську лавру від приватизації московським патріархатом. Чи тому, що я опинився у підвалі в Одесі, коли разом із козацтвом намагався не допустити будівництво пам’ятника Катерині ІІ? Я не можу знайти відповіді…

Отець Зінкевич додає, що таких питань не могли розглядати без нього. А його про збори не попередили.

– Якщо я щось лжесвідчив, має бути доказ, – продовжує він. – Ніхто його не порушував на зборах. Напевно, хтось дуже поспішав, аби мене очорнити. Думаю, це рука тих, хто стоїть на позиції проросійської слов’янської держави. Для цього використали архієпископа Іова.

Окрім того, на Синоді заборонили парафії Свято-Троїцького собору Тернополя іменуватися „Духовним центром”. Як вважає отець Зінкевич, архієрей Іов дезінформував Синод із цього питання. Усі підтверджувальні документи отець Зінкевич надав патріарху Філарету. Втім, яким не було б його рішення, це нічого не міняє, підсумовує Анатолій Зінкевич, – пише “20 хвилин”.

-1 thoughts on “Владика Іов виконував чиєсь замовлення?

 • 09:53 | 16.05.2012 о 09:53
  Permalink

  Я так бачу. що цей журналіст , який пише серію статтів на цю тему, вичерпався у своїй професії….((((( Шановний краще б ви писали сатті на тему : ” Чи є життя на Марі”
  Вже надоїли.

 • 12:12 | 19.05.2012 о 12:12
  Permalink

  о.Анатолій і духовність-поняття різні.Чомусь діти Владики Іова на CRISLERах не їздять!Задумайтесь,чому стільки бруду лиється тільки зі сторони Анатолія?А чи всім відомо,що священники,яких дав у заборону Вл.Іов-звинувачуються у згвалтуванні?А Анатолій іх прикриває?Чи всі знають,що син Анатолія(єпископ Симеон), до недавна керував у Дніпропетровську,брат його-керує у Луцьку,то,очевидно,зняття Іова-це дорога до єпископства Анатолія,адже він у розводі і справа залишається за малим-проплатити верхівці!А розбудова храму із стількома будівлями та ще й медичним училищем через вирубку дерев у парку-це так зараз живе духовенство?

Коментарі вимкнені.