Фури з технікою для війська стоять по кілька діб на кордоні. А що з пасажирським транспортом?

На кілька днів на кордоні «зависли» не лише фури з агропродукцією, а й з технікою для військових, повідомляють тернополяни, які з-за кордону допомагають армії. «20 хвилин» дізнались на залізничному та автовокзалі, як курсують рейсові поїзди та автобуси, чи не скасовували поїздок і чи немає затримки прибуття і відправлення.

«Мої фури вже три дні стоять з військовою технікою під кордоном, бо їх не пукають, — написав на власній сторінці у Фейсбук тернополянин Назар Смик, який вже багато років проживає за кордоном і якого цитують закордонні політики і ЗМІ. — На даних фото — вантажівки, які мають йти до артилеристів, для швидкого розвантаження боєприпасів на позиції.Тепер ви розумієте мою агресію до польських протестуючих…»

Авто врешті пропустили

Назар окремо подякував польській поліції за те, що роблять все, аби ще більше розпалити конфлікт.

«20 хвилин» поспілкувались із чоловіком 20 лютого. І дізнались, що вантажівка вночі перетнула кордон.

— Фура поїхала, поляки тихенько «висмикнули» її із черги і перекинули через кордон, — каже Назар. — Проблема не закрита, не вирішена. Є суттєві затримки, і вони штучні. Від вересня минулого року лише моїх фур поїхало близько 150. Якщо раніше це займало два-три дні, зараз 14 днів, і це виключно військові вантажі.

Це не по-європейськи, і така позиція не надто адекватна, каже Назар. Адже протестувальники блокують не лише вантажівки з агропродукцією. І це позначається на нашій армії.

Чи є проблеми у волонтерів?

Журналісти «20 хвилин» обдзвонили п’ятьох тернопільських волонтерів, які привозять додому допомогу з-за кордону — як для військових потреб, так і іншу. Всі в один голос кажуть, що особливих проблем крайніми днями не було.

Тернопільські волонтери, які співпрацюють з колегами за кордоном і ті їм доправляють до кордону автівки, кажуть, останні авто перегнали в грудні-січні. Про це розповіла відома волонтерка, наша колега, головна редакторка «Голос Лановеччини» Наталія Гамера. Журналістка досить часто сама переходить піший кордон, а назад повертається за кермом автомобіля, який невдовзі поїде на фронт.

Останні автівки, які ми переганяли, це були дві швидких – особливих проблем не виникало, — поділилась Наталія Гамера. — Хіба були уточнення з документами з польського боку. Зараз знову збираємось в дорогу, на кордон, за новим авто.  Знаємо про ситуацію із блокуваннями, яка там виникає. Про те як все відбудеться, зможемо конкретно розповісти, коли повернемось.   

Наталія Гамера вже тривалий час забирає автомобілі на кордоні у Шегині. Там, каже, вони їдуть окремою чергою. Збоку справді стоїть чимало фур — у них окрема черга.

Що з рейсами і квитками?

«20 хвилин» поцікавились, чи немає затримок із прибуттям із Польщі чи відміни рейсів поїздів та автобусів.

— На Польщу квитки продають тільки онлайн, тому чи зменшилась їхня кількість, відповісти не можемо, — каже Ольга Чопик, адміністратор вокзалу на станції Тернопіль Укрзалізниці. — З Перемишля сьогодні, 20 лютого, потяг прибув за графіком, вчора на 20 хв. запізнювався.  

Через Тернопіль з Польщі курсує чотири потяга. Ми разом з адміністратором проаналізували їхнє прибуття від 12 до 20 лютого. І, хоча затримки є, вони були і до блокади кордонів. Адже все залежить від того, як пасажири перетнуть кордон.

№ 706 «Перемишль-Київ»: 12 лютого затримався на 30 хв. 18 лютого — 19 хв, 19 лютого на 23 хв.

№ 74 «Перемишль-Харків»: 16 лютого затримався на 37 хв.

№ 716 «Перемишль-Київ»: 12 лютого затримався на 20 хв, 17 лютого – на 22 хв., 18 лютого – на 20 хв., 20 лютого – на 12 хв.

№ 36 «Перемишль-Одеса»: 12 лютого  затримався на 20 хв., 17 лютого – 24 хв., 18 – на 15 хв., 19 – на 33 хвилини.  

Тому, підсумували на станції Тернопіль, значних затримок чи запізнень у зв’язку із блокуванням кордонів залізничники не бачать. Бо раніше бувало й таке, що потяг прибував пізніше на години три — і без блокування кордонів.

У відділі перевезення пасажирів автовокзалу журналістів «20 хвилин» запевнили, що рейсів на Польщу не відміняли, автобуси відходять з автовокзалу за графіком, квитки у касах є. При поверненні додому із Польщі могли бути затримки, все залежить від того, як пасажири пройдуть кордон.

— Не всі автобуси, які курсують із Польщі через Тернопіль, відмічаються в нас, деяких перевізників навіть продаж квитків не здійснюємо через каси автовокзалу,
 пояснили у відділі перевезення пасажирів. — Статистики такої не ведемо. Але ніби все без змін.

Вже послабили обмеження руху

Близько 18.00 на офіційному телеграм-каналі Держприкордонслужби повідомили: польські страйкарі послабили обмеження руху біля кордону з Україною Після 17:00 відновився рух легкових автомобілів та автобусів через пункт пропуску «Хребене – Рава-Руська».
— Протестувальники також висловили готовність щогодини пропускати по 1 вантажівці в обох напрямках, — йдеться у повідомленні. — Також учасники акції протесту готові пропускати незначну кількість транспорту через пункт пропуску «Зосін-Устилуг».

Зокрема, вони планують кожні 30 хвилин пропускати по 5 легкових автомобілів в обох напрямках, щогодини по 1 вантажівці на в’їзд до Польщі й по 3 вантажівки на в’їзд в Україну. Автобуси в обох напрямках будуть пропускати у звичайному режимі.

Коментарі вимкнені.