«Галицька дефіляда 2015» у Тернополі: нові рекорди та фестиваль галицьких музик
Фестиваль «Галицька дефіляда» відбувся у Тернополі цими вихідними уже вчетверте. Незважаючи на погодні умови, тисячі людей прийшли відвідати головне кулінарне дійство року у місті. А зустрічав усіх при вході символ цьогорічної «Галицької дефіляди» – кількаметровий козак-кіборг.
Перший день дефіляди розпочався із облаштування найдовшого столу, довжина якого загалом становила майже 100 метрів. Рекордними також стали другий та третій день фестивалю, адже у суботу, 11 липня, на території фестивалю варили рибну юшку, куліш, борщ та інші козацькі традиційні страви, які роздали гостям фестивалю. Встановлювали й пивні рекорди від “Микулинецького пива”. Головний повар порахував, що цими стравами безкоштовно вдалося почастувати за декілька годин більше двох тисяч відвідувачів. А у неділю найменшим учасникам усього за 10 хвилин роздали 300 еко-йогуртів, які організатори спеціально замовляли у фермерського господарства.
Цікавим дійством для тернополян стало шоу галицьких пасічників, які не тільки витріпували мед перед тернополянами, а ще й частували ним присутніх. До речі, увесь мед, який «витріпали» пасічники на фестивалі, а це 30 літрів, буде передано для бійців АТО.
Родзинкою фестивалю став конкурс «Галицьких музик», учасники якого змагалися за головне гран-прі від генерального спонсора ТМ «Фруктовиця» – 10 тисяч гривень. За результатами здобув цю нагороду квартет «Акорд», перше місце розділили «Настасівські музики» та група «Кавалєрка», друге місце у гурту «Bugs Bunny», а третє – у дитячого зразкового ансамблю «Ходаки». Усі переможці отримали грошові винагороди.
У програмі були насичені майстер-класи, зокрема із танців – вальсу, сальси, хіп-хопу, зумби. Окремо функціонувала спортивна локація, де свої вміння показували хлопці із велотріалу та тренери із атлетично-оздоровчого комплексу «Каруна» (йога, кругове тренування, стретчинг і т.д.). Особливістю спортивної локації став бойовий гопак у виконанні хлопців.
А за найдовшим столом у цей час протягом трьох днів можна було навчитися виготовляти споруди із сірників, плести віночки, розписувати хною, гончарства, миловаріння, виготовлення ляльок-мотанок і т.д.
Дивували тернополян й живі скульптури та окрема творча локація «Фото патріота». Останні, до речі, спеціально до «Галицької дефіляди» виготовили червоно-чорний бандеростяг, який дуже сподобався гостям фестивалю.
До речі, також у соціальних мережах до «Галицької дефіляди» проводився конкурс на «Найкращу українську вишиванку». Перше місце, гроші та інші подарунки отримала Євгенія Вакулишин, а друге і третє посіли Оксана Приведа та Вероніка Чайківська.
Зазначимо, що організаторами фестивалю «Галицька дефіляда» є громадська організація «Гільдія рестораторів Тернопільщини» спільно з ТМ «Фруктовиця». А підтримали цьогорічний фестиваль «Микулинецьке пиво», компанія «Агропродсервіс», «Ласунка» та «ТерА».
Коментарі вимкнені.