Герої на смітнику за цвинтарем? Тернопільських депутатів просять про нормальну землю АТОшникам (відео)

22 грудня на засідання сесії міської ради прийшли бійці учасники АТО, родичі загиблих героїв та волонтерка Самооборони Лілія Мусіхіна. Вони звернулися до депутатів з проханням виділити учасникам АТО нормальні, гідні земельні ділянки, а не горбисті та непридатні для забудови.

– Всі знають де ця земля і яка ця земля. Місцевість горбиста. На сьогоднішній день нам відомо, що на території Тернополя є земля – близько 9 гектарів, – говорила Лілія Мусіхіна. – Люди, які воюють за свою землю, помирають за неї, дуже часто не мають своїх квартир. Тут присутні представники родин загиблих. Що ці люди залишили своїм родинам? Землю на смітнику? Хто з вас хотів би там будуватися? Невже для наших героїв немає нормальної землі? Уявіть тільки – герої на смітнику за цвинтарем. Невже це нормально? Закликаю до вашої совісті, людяності, порядності.

Міський голова доручив начальнику юридичної служби міської ради вивчити проект положення, який пропонували бійці та волонтерка. Але пояснив, що юридично неможливо виділити зараз бійцям ту землю, про яку вони просять (6,5 га біля обласної дитячої лікарні і 2,5 га біля хмельницького шосе). Оскільки юридично вказана земля має власника та інше цільове призначення – для будівництва багатоквартирних будинків, а не індивідуального.

– Генеральний план міста. Він є затвердженим. І цей мікрорайон визначений під багатоквартирну забудову. І всежтаки треба з’ясувати, чи дана земельна ділянка є вільна чи ні. Адже згідно законодавства надаватися має вільна земельна ділянка. Якщо не звртати увагу на ці речі, то будуть проблеми з реалізацією даного проекту рішення, – резюмував начальник юрвідділу ТМР Печіль Олександр.

На бік військових став депутат Петро Ландяк. Він нагадав, що є випадки, коли міська рада видавала землю і там будувалося зовсім не те, що передбачено цільовим призначенням. І нічого, об’єкти досі стоять і цільове призначення згодом змінили.

Також за дорученням колеги-волонтерки, прохання підтримав і депутат Білан Тарас. Він наполягав, щоб дане питання таки було включено в регламент, і вже нехай депутати самі обирають, як за нього голосувати.

Військовосужбовці погодилися, що змінювати цільове призначення земельної ділянки не обов’язково. Адже вони можуть домовитися із забудовником про виділення квартир на цій ділянці. Про це наголосив депутат Андрій Шкула. Він порадив просто грамотно юридично пропрацювати цей момент. Проте Олександр Печіль пояснив, що у проекті рішення немає цього вказано. Тоді Андрій Шкула запропонував проголосувати за проект в цілому, а згодом допрацьовувати деталі.

Депутат Назар Зелінка зауважив, що багато хлопців ще служать, виділяти землю доведеться ще багато кому – не вистачить ні Микулинецького масиву, ні того, про який зараз просять бійці. Але, він впевнений, депутати повинні виділити нормальні земельні ділянки і виконувати свій обов’язок так якісно, як хлопці виконують свій на сході.

– Це ще не земельне питання. Це рішення – це політичний сигнал, що депутати погоджуються з вами, аби розглядати цю ділянку в якихось варіантах для учасників бойових дій. Якщо ця земля дійсно хороша, цінна, то дуже обережно підходити до відбору, кому надавати такі ділянки – якщо ми удемо самі ділянки надавати. Якщо ви і всі громадські організації погодилися, що видавати в форматі квартир – такий варіант буде. Навіьь якщо ми зараз вирішуємо, що будемо надавати земельні ділянки – це ще не рішення. Всерівно потім буде рішення про дозвіл на розробку землеустрою – процедурно ми до цього вернемося. Ми вас почули, будемо працювати далі над освоєнням цієї ділянки для учасників бойових дій, – виступив Іван Сороколіт.

На голосування поставили проект рішення про виділення земель для будівництва житлових будинків тернополянам, які брали участь в АТО та членам сімей загиблих, члени яких загинули під час АТО, або для будівництва квартир для учасників АТО і членів їхніх сімей. Підтримали проект рішення 40 депутатів. Один утримався, один не голосував. В залі пролунали оплески. Матері загиблих бійців, спецназівці, військові та Лілія Мусіхіна подякували депутатам та покинули залу засідання.

Проте наразі невідомо, як узгоджуватимуть юридичні нюанси цього проекту рішення.

Коментарі вимкнені.