Глава комітету ФФУ обіцяє вияснити усі тернопільські “договорняки”

Одним з найцікавіших кадрових призначень ФФУ в останні дні стало повернення на пост глави комітету з етики та чесної гри Ігоря Кочетова.

Нагадаємо, саме він “розкрутив” свого часу резонансну справу про договірний матч Металіст – Карпати, який був зіграний в 2008 році. А до того Кочетов (до речі, генерал-майор СБУ, чверть століття працював у силових структурах. — Авт.) з помічниками провели розслідування з мотивів заяв уже екс-президента чернігівської Десни Олексія Савченка, який публічно заявив, що давав гроші на підкуп суддів, а коли перестав це робити, то його команда покотилася вниз в турнірній таблиці. Зібрані докази комітет з етики та чесної гри передав тоді до Чернігівської обласної прокуратури, де справа і “застрягла”. Цікаво, що Савченко нині парламентар — він однопартієць новообраного президента ФФУ Андрія Павелка, є його замом в бюджетному комітеті ВР.

Чого очікувати від нового пришестя Кочетова? Як мінімум не завадило б здути пил зі справи про торішнє тернопільське дербі в першій лізі. Нагадаємо, УЄФА отримав інформацію від букмекерів, що на результат матчу Тернопіль – Нива (2:2) були поставлені великі суми по інтернету. Вирахували — ставки були зроблені з Тернополя, а сумарний виграш склав 23 тис. фунтів. Ще раніше під підозру потрапив матч другої ліги Оболонь-Бровар (Київ) – Енергія (Нова Каховка). Гості тоді поступилися 1:5, але як! Футболісти Енергії так бездарно “грали”, що Станіславський однозначно захрип б від криків “Не вірю!”. Не виключено, футболісти поставили в букмекерській конторі на поразку своєї команди з великим рахунком, але КДК закрив цю справу через брак доказів. І нарешті, нещодавно екс-захисник Миколаєва Адаменко публічно заявив, що деякі його партнери “здавали” ігри в першому колі сезону 2014/15.

— Всі розуміють, що в нашому футболі є й договірні матчі, і хабарі дають, — сказав Ігор Кочетов. — Будемо боротися з цими явищами жорстко, можу вас запевнити. У тому числі, повернемося до тернопільського матчу. Зв’язує руки відсутність законодавчої бази, у нас немає закону про корупцію в спорті. Використовуючи парламентські зв’язки Павелка, будемо лобіювати цей законопроект. Але сидіти і чекати його прийняття не будемо, продовжимо збирати факти і докази про корупцію в нашому футболі і передавати висновки в КДК ФФУ. Розраховуємо і на інформацію від УЄФА, яка моніторить безліч матчів у Європі, і на більш тісну взаємодію з букмекерами. Наша справа — збирати докази, а КДК вже буде визначати покарання для винних: знімати очки, дискваліфікувати і т.д.”

Джерело: http://sports.te.ua/football/8708

Коментарі вимкнені.