Художню школу Тернополя хочуть перейменувати
Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події: комунальна установа початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад Тернопільська художня школа
Ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події, що пропонується присвоїти юридичній особі: Михайло Бойчук
Обґрунтування пропозиції:.
Михайло Львович Бойчук народився 30 жовтня 1882 року в селі Романівка Теребовлянського району, що на Тернопільщині. Він був майстром світового рівня, основоположником нового стилю монументального мистецтва, базованого на українських традиціях і європейських взірцях. 1898 р.— майбутній митець прибув до Львова для навчання в малярській школі. Навчався в студії Ю. Панькевича у Львові.
Ще бувши підлітком підтриманий Науковим товариством ім. Т. Г. Шевченка (з 1912 року сам стає членом товаристава), привернув своїм талантом увагу знаменитого збирача старовинного українського іконопису, церковного та громадського діяча й мецената Андрея Шептицького. З допомогою владики він здобув найкращу, як на той час, художню освіту. Молодий Бойчук навчався у в рисувальній школі у Відні, в 1905 р. закінчив Краківську академію красних мистецтв, поїхав вчитись до Мюнхенської академії мистецтв, упродовж 1908—1910 рр. знайомився з новими художніми течіями Парижа, де стає одним із засновників української громади.
В академічних мистецтв Михайло Бойчук зміг реалізувати свої ідеї про синтез мистецтв, створити цілий напрям монументального живопису.
Cпадщина школи Бойчука вражає. Монументальне мистецтво України в особі Михайла Бойчука та його школи заявило про себе як про велике надбання ХХ ст.
На початку 1990 –х років у м. Тернополі з’явилася вулиця братів Бойчуків. І як, символічно саме тут відкрили дитячу художню школу. Педагогічний колектив школи націлений на постійне вдосконалення форм та методів навчання, пошук та залучення талановитих дітей до образотворчого мистецтва та втілення в життя монументального мистецтва Михайла Бойчука.
Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події:
– Педагогічний колектив початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу Тернопільської художньої школи (витяг з протоколу № 26 від 22.08.2014р.)
Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників:
Форма громадського обговорення: публічне громадське обговорення в рамках відкриття звітної виставки учнів Тернопільської художньої школи
Дата громадського обговорення : 06.10.2014 року о 16.00 год.
Місце проведення : Тернопільський обласний комунальний краєзнавчий музей
Поштова адреса та (або) адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форму для подання пропозицій (зауважень):
Усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі Тернопільській художній школі протягом 35 днів з дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення за адресою: м.Тернопіль, вул.Братів Бойчуків,3А тел.(0352)26-72-07 , або ж надсилаються електронною поштою на адресу tuhosha@ukr.net із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає.
Місцезнаходження та (або) адресу електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: м.Тернопіль, вул.Братів Бойчуків,3А тел.(0352) 26-72-07 e-mail: tuhosha@ukr.net
Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення:
Чопик Євген Іванович
Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення:
Узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Тернопільської міської ради www.rada.te.ua
Обговорення проводиться упродовж двох місяців у засобах масової інформації та на сайті.
Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо присвоєння Тернопільській художній школі імені Михайла Бойчука
Коментарі вимкнені.