Пару слів про «Свободу слова»

Їй Богу не збирався писати ці рядки. Але бачу, що симпатики БЮТу, Кролик-фронту, Перших непрохідних та інших «купуй українське» все таки не вгамовуються. З метою утримати рейтинг та підтримку своїх політ сил, вони продовжують вдаватися до брутального паплюження своїх головних конкурентів на своєму полі – націоналістів.

Робота ВО «Свободи» в трьох облрадах та численних міськрадах України НЕ супроводжується створеннями коаліцій з ПР (як БЮТ і Кролик-фронт), корупційними чи-то кримінальними скандалами та масовим невдоволенням громадян. Ба-більше – тернополяни після «сфальсифікованих» (явно – у свідомості БЮТівців) виборів до облради Тернополя де перемогла «Свобода», на нових виборах більшістю голосів обрали собі ще й «свободівця»-мера. Рейтинг Тимошенко у Західній Україні явно падає, а про центральну Україну після виборів у міськраду БЮТу взагалі можна забути.

Що поробиш? Неправильний народ ті українці. Мало їм жіночого очарування Юлі, їм ще й опозиційної боротьби та політичної діяльності подавай. Бажано – зшитої зі справ, а не слів. Зібрати численний мітинг чи-то пікет проти політичних репресій БЮТ наразі нездатен (максимум – один прапор БЮТ на акції влаштованій «Свободою»). Тож і доводиться симпатикам БЮТ знову й знову натхненно «розповідати правду» про своїх політичних конкурентів.

Гаразд. Правда – так правда. А за приводом ходити не треба – бажано було подивитися останню «Свободу слова» на Інтері.

Слово перше – ВОНИ співпрацюють.
Перше що кинулося в очі, присутні у студії симпатики «регіонів» головний свій улар спрямували не по БЮТ, а саме по ВО «Свободі». З’ясувалося раптом що саме «Свободі» потрібне криваве бойовище на День соборності. Либонь відомство Могильова вже строчить постанови про арешти.

Але не це захоплювало. Найбільш цікаво було спостерігати як прибічники регіоналів звинувачували «Свободу» у фінансуванні її Партією Регіонів. Зразу ж виникало запитання, а вони уявляють собі як тепер «регіонали» будуть виправдовуватися у Донбасі та Криму що вони фінансували партію яку сама ж ПР зве фашистською? Здається – це питання їх не турбувало. Коли політолог Ростислав Іщенко верещав Тягнибоку «ваші колеги не заперечують що беруть гроші у ПР» (імена колег він звичайно не назвав – так зручніше) і коли відомий порпач у чужому лайні Олесь Бузина зі скляними очима ревів «Ви підігруєте теперішній владі!» нардеп-провокатор Колеснічено лише дурнувато посміхався. Заперечити слова своїх прибічників він і не помислив.

Проте невдовзі сам Колесніченко виповз до мікрофону і наголосив що виявляється найбільше побудувати Януковичу «Україну для людей» заважала… саме партія Тягнибока. Тут вже кортіло гукнути: «Рабіновичу ви або хреста зніміть, або труси надіньте». Звинувачувати «Свободу» в співпраці з ПР вустами своїх холуїв і тутож власноруч заявляти що «Свобода» найбільше заважає Партії Регіонів – це треба вміти. Від такого у труні перегорнувся не тільки неудачник-Гебельс але й все керівництво Сталінського інформбюро.

Але ще дивніше, що всі ці заяви регіонали і їхні журналістські та політ-технологічні холуї робили не самотньо. Лише минулого тижня один з головних БЮТівських ідеологів Олег Медведєв на своєму блозі в «Українській правді» так само заходився звинувачувати «Свободу» у співпраці з владою. Той хто пам’ятає буцання Медведєва з Корніловим та Бузиною на попередніх «Свободах слова» має визнати, аби Корнілов, Бузина та Медведєв хором заспівали одне й те саме треба або щоб в лісі здохло щось нечуване, або – щоб БЮТ відчув раптом загрозу своїм політичним позиціям з боку тої самої «Свободи». А як відомо ніщо так не об’єднує маси (у тому числі БЮТ і ПР) яке образ спільного ворога.

Але й це не кінцівка див. Депутат від БЮТ Володимир Яворівський, якого до речі «Свобода» неодноразово освистувала на мітингах за його вихиляси у спілці письменників, спокійно собі сидів біля Олега Тягнибока і не висловив вголос жодної підтримки свого партагеносе Олега Медведєва. Депутат від БЮТ до лідера найбільшої української націоналістичної партії, явно не мав жодних претензій.

Гадаю так само спокійненько БЮТівці ще закликатимуть в майбутньому «Свободу» утворити з ними спільну коаліцію. Язик у них не болітиме і совість їх не гризтиме.

Слово друге – ВОНИ бояться.
Один пасаж Іщенка вартий аби його закарбувати навіки. Політтехнолог який ще недавно навіть не приховував своїх симпатій до ПР сказав Тягнибокові таке: «Я щиро сподіваюся що вам вдасться нарешті розв’язати Громадянську війну у наслідок якої Галичина зникла як територіальне утворення».

Ну це вже занадто. Зрозуміло що дурневі дурне й сниться. Зрозуміло що політтехнолог з гламурно-педерастичною зовнішністю сам не збагнув що він белькоче. Війни він явно ніколи не бачив і що воно таке він не знає навіть з чуток. Певно війна йому бачиться такою-собі каральною акцію в ході якої стрункі лави дончаків вдеруться в Галичину проведуть там масові децимації, після чого всі хто залишиться миттю заговорять російською і полюблять Путіна. Цей дурник явно не відає що навіть сталінському СССР знадобилося 10 років аби придушити рух опору в Західній Україні і штучно підтримувати на Західній «добробут» у магазинах аби убезпечити край від повстанського рецидиву. Він певно не відає що Центральна Україна – вже давно не та мовчазна та покірна як у середині 70-х після Громадянської, придушення Отаманщини, Другої Світової війни та трьох Голодоморів. Він не чув про Запорізький корпус армії УНР, про Холодний Яр, про отаманів Зеленого, Хмару, Блакитного Ангела, Бурлаку. Він не знає скільки часу після війни довелося давити їхній опір. Він не розуміє на що буде здатний цей край доведений до ручки вихилясами Азарових-Тигіпок-Табачників, маючи над собою чітке персоніфіковане керівництво з ясною зрозумілою ідеологією.

Він певно уявляє собі що варто зробити перший постріл як зі сходу прискаче Росія аби зробити всю брудну роботу за дончаків та кримчан силами своїх «колянів»? Товарішч політтехнолог явно не чув про те чим для Росії закінчилися Чечня та Південна Осетія. Він не відає про чеченів які безкарно мордують пересічних росіян по всій Росії. Він не чув про колишнього бойовика Кадирова який нині став президентом і Героєм Росії. Він не відає про Кокойти який вимагає в Москви грошей, а інакше обіцяє спровокувати нову війну з Грузією, в якій весь світ звинуватить знову таки Росію.

Гламурний політтехнолог не відає нарешті і про економічний стан Росії. Він не уявляє собі ситуацію за якої Росія на їхні заклики лише відповість: «ми вас підтримуємо, бажаймо щастя». І все. Що станеться далі – він собі не уявляє. Він не бачив акцій протесту підприємців де і галичани і дончани стояли поруч.

Нарешті Громадянська війна – це цукор і не мед. Це кілометри окопів, це вічна тупа втома, це постійний страх що часто густо межує з байдужістю. Це кров, бруд, хвороби, воші, кілометри брудних бинтів. Це дівчинка що пішла за хлібом і попала під перехресний вогонь. Це хлопчик що підібрав іграшку і лишився без рук. Це жіночка з розбатованими персами і парубок в якого пів-обличчя зрубано осколком або саперною лопаткою. Це насилля, біль, ґвалтування. На громадянській віні нема «хороших» та «поганих» – є «свої» і «чужі». Там нема «полонених» – є живі і мертві.

Гламурний політтехнолог який дуже любить Росію, саме всього цього бажає на голову своїм співгромадянам. Він ладен піти навіть на це, аби тільки зберегти нинішню владу. І це не дивно. Він фатально, скажено, нелюдськи боїться. Він нічого подібного не заявляв за президента Ющенка та прем’єра Тимошенко. Він нічого подібного не казав під час президентських виборів. А зараз він точно знає що тільки ПР гарантує йому сите життя. І розуміє хто саме несе найбільшу загрозу для його роботодавців. Тому спостерігаючи зростання рейтингів «Свободи» він починає мріяти про Громадянську війну.

Тож варто відповісти спільноті ПР-вських політтехнологів саме так як відповів їм у прямому ефірі Олег Тягнибок: «Не дочекаєтеся!»
© Дракон

Коментарі вимкнені.