“Тернопільводоканал” пропонує підняти оплату за послуги, щоб уникнути страшних аварій

На балансі КП «Тернопільводоканал» перебуває близько 340 км водопровідних мереж та 250 км каналізаційних. Понад 60% з них — зношені. Як наслідок — виникнення  значної кількості аварій на водопровідних та каналізаційних мережах міста.

— Система виживання, в якій нині змушене функціонувати підприємство, призводить до постійного погіршення ситуації, — зазначає директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма. — З кожним місяцем ми наближаємося до певного катаклізму, попри те, що незважаючи на важку фінансову ситуацію, все ж таки намагаємося замінювати найаварійніші ділянки. В основному це водопровідні мережі не надто великих діаметрів. На заміну ж великих водогонів, каналізаційних колекторів, які свого часу були прокладні за державні кошти, ні місто, ні водоканал не мають фінансових ресурсів. Не поступають вони і з державного бюджету, хоча і нашим підприємством, і міським та обласним керівництвами було підготовлено та передано до Кабінету міністрів України і Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства ряд відповідних проектів. Отак і живемо на пороховій бочці, в очікуванні коли й де прорве наступного дня.А рве все частіше. Так, 5 березня трапилася аварія на каналізаційному колекторі, що на проспекті Злуки, 53.(Глибина залягання каналізаційного колектора понад 6 м). На ліквідацію аварії пішло понад два дні, при цьому було припинено водопостачання ряду суміжних мікрорайонів міста.
12 березня виникла аварія на каналізаційній мережі, що на вул. Острозького (Глибина залягання каналізаційного колектора близько 6 м). У результаті аварії більше, ніж на добу було припинено рух вул. Острозького, що спричинило значні незручності для тернополян і гостей міста.
Протягом 7 – 8 березня тривала ліквідація аварії на верхньоівачівському водогоні, внаслідок чого спостерігалося локальне погіршення якості питної води в окремих мікрорайонах міста.
Загалом же протягом січня та лютого 2012 року на водопровідних мережах КП «Тернопільводоканал» трапилося 60 аварій, на каналізаційних – 740 заторів і 4 великі аварії з необхідністю проведення розкопувальних робіт.
— Якщо ситуація не зміниться, і в нашому тарифі й надалі не буде закладено достатньо коштів на планомірну заміну мереж та модернізацію підприємства, як це практикується в розвинутих європейських країнах, то Тернопіль, як і будь-який інший обласний центр України, цілком може повторити долю Євпаторії чи навіть Алчевська, — застерігає Володимир Кузьма.

-1 thoughts on ““Тернопільводоканал” пропонує підняти оплату за послуги, щоб уникнути страшних аварій

  • 13:53 | 13.03.2012 о 13:53
    Permalink

    А відмовитися від 50% своєї зарплати він не хоче, вона у нього 2 тис.баксів.

Коментарі вимкнені.