В екологічній катастрофі на Тернопільщині звинувачують «Тернопільводоканал»

Нещодавно біля Тернополя сталась екологічна катастрофа. У період з 10 по 14 травня, через потрапляння в очисні споруди «Тернопільводоканалу» агресивних стоків невідомого походження, у річку Серет були скинуті забруднені органічними речовинами стічні води. А це призвело до загибелі майже усієї риби.

– На протязі проміжку, наприклад, від Березовицької селищної ради по річці Серет до Миролюбівки риба уся загинула. Наші держінспектори рахували цю загиблу рибу і нарахували збитки на суму 296 тисяч гривень. А за забруднення води приблизно збитки будуть становити ще до 50 тисяч гривень. Вони будуть уточнені після того, як у нас так само будуть вже результати аналізів, – розповів заступник головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Єдуард Ференц. На сьогоднішній день підприємства-забруднювачі ще остаточно не встановлені.

– У водоканалу є верхня і нижня площадки прийому стоків з міста Тернополя. Вони стверджують, що нижня площадка, внаслідок того, що до них потрапили агресивні стоки, забруднюється і не справляється з очисткою. Вони нам дали перелік суб’єктів господарювання, які можуть впливати на це. Ми взяли ПАТ «Тернопільський молокозавод», ТОВ «Вінітекс», ВАТ «Текстерно», ТОВ «Тернофіш» і сьогодні відібрали на них аналізи, – повідомив Едуард Ференц.

За його словами, будь-яке із названих підприємств може бути винним у забрудненні річки Серет. Проте провину за екологічне лихо Держекоінспекція все одно покладає на комунальне підприємство «Тернопільводоканал».

– В діях зі сторони «Тернопільводоканалу» вбачаються ознаки злочину. Вони не забезпечили те, щоб забруднені зворотні води не потрапляли у річку Серет. Якщо би було встановлено, що «Терновіш» своїми зворотними водами пошкодив очисні споруди КП «Тернопільводоканал» і це все призвело до того забруднення, то «Тернопільводоканал» може виставити штрафні санкції. А щоб звинуватити те підприємство, воно не може. А тим більше, якщо би підприємство прямо здійснювало скид. Ми з таким підприємством працюємо, – пояснив Єдуард Ференц.

Відтак, саме «Тернопільводоканалу» доведеться сплатити штраф у розмірі щонайменше 346 тисяч гривень.

Додамо також, що у вівторок працівники Держекоінспекції досліджували стан річки Серет. За результатами перевірки, вміст кисню поступово підвищується, а вода очищається. Отже, водойма поступово приходить до норми, повідомляє «Радіо Рокс», пише За Збручем.

-1 thoughts on “В екологічній катастрофі на Тернопільщині звинувачують «Тернопільводоканал»

 • 09:55 | 16.05.2012 о 09:55
  Permalink

  Якщо тернопільський водоканал допустив екологічну катастрофу, то потрібно ставити питання про відповідальність і доцільність перебування на займаній посаді директора водаканалу Кузьми

 • 10:03 | 16.05.2012 о 10:03
  Permalink

  Можна Погляд згадувати буквами – ПД?

  • 10:44 | 16.05.2012 о 10:44
   Permalink

   Ну за збручем багато хто пише абревіатурами. Так само, як народне слово НС, а Вільне життя ВЖ…

Коментарі вимкнені.