Ім’я «Тернопіль», можливо, носитиме інший корабель військово-морського флоту України

Тимчасово виконуючий обов`язки командира корвету “Тернопіль” капітан-лейтенант Олексій Кірілов та командир електромеханічної бойової частини старший лейтенант Сергій Подлєсний за вітали у Тернопіль, аби привітати місто та його мешканців зі святом. Розповідають, що на відміну від інших суден, які мають підшефні міста, у екіпажу корвету з Тернополем склалися особливо теплі стосунки.

– Ми з величезною гордістю носили ім’я корвет «Тернопіль» і досі, хоч наш корабель зараз знаходиться на окупованій території, на запрошення громадських організацій ми приїхали привітати вас із днем міста, – зазначив Олексій Кірілов. – Бажаємо Тернополю розвитку та процвітання. Він може стати чудовим прикладом для міст на Сході України. Під час другої світової війни воно було майже зруйноване, але його змогли відбудувати і відновити.

Громадські активісти кажуть ні міська рада, ні ОДА не запросила нікого з екіпажу корвету на День міста, тож ініціативу взяли в свої руки громадські організації.

Із 82 членів екіпажу з окупованого Криму в Україну повернулося лише 65. Зараз екіпаж розміщений на іншому судні, відновлює його і планує у вересні вийти на ньому в море. Корветів ці кажуть,на даний час задоволені тим, що мають і про покращення своїх побутових умов говоритимуть з керівництвом після перемоги.

– Щодо корвету «Тернопіль», то зараз йдуть перемовини між штабами держав. Якщо буде відновлена контактна група на рівні генеральних штабів. Думаю це питання буде вирішене. Корабель зараз стоїть в південній бухті Севастополя – перед ним виставлена охорона. Наскільки нам відомо, судно спеціально не нищили, – розповів Олексій Кірілов. ­­- Якщо корвет не повернуть, можливо таке, що ім’я нашого міста носитиме інший корабель військово-морського флоту України, на якому буде перебувати підшефний нашому місту екіпаж.

Представники корвету «Тернопіль» гостюватимуть у нашому місті протягом двох днів. Вони зустрінуться з бізнесменами, меценатами і обговорять, як громадськість Тернополя може допомогти військово-морському флоту України і зокрема корвету «Тернопіль».

Коментарі вимкнені.