Іноземці, які живуть в Тернополі без реєстрації, відповідатимуть перед законом
Іноземні громадяни, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також мають такі самі обов’язки, як і громадяни України.
“Зокрема, після отримання посвідки на тимчасове проживання іноземці зобов’язанні протягом 30 календарних днів зареєструвати місце проживання, аналогічно і у випадку зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання також зобов’язані зареєструвати своє місце проживання”, — повідомляє головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ Ірина Бойко.
За проживання без реєстрації передбачена адміністративна відповідальність (ч. 1 ст. 203 КУпАП). Іноземці, які постійно проживають в Україні та документовані посвідкою на постійне проживання, зобов’язанні при досягненні 25- та 45- річного віку здійснити обмін посвідки на постійне проживання, оскільки попередня вважається недійсною.
Якщо іноземець втратив підставу перебування в Україні, його посвідка підлягає скасуванню, вилученню та знищенню, при цьому відмітка про видачу посвідки в паспортному документі іноземця анулюється. Дальше перебування на території України такої особи вважається незаконним.
Коментарі вимкнені.