Крим: порожні пляжі, високі ціни і ризик залишитися без авта

«До Криму навіть задарма не хочу! — каже тернополянин Михайло Трачук, який щороку їздив з родиною відпочивати на півострів. — Нехай місцеві відчують «російський рай» без нас…» Цьогоріч мешканці материкової частини України не зважуються їхати на відпочинок до Криму із багатьох причин: по-перше, нема впевненості, що вдасться спокійно подолати кримський кордон, по-друге, багатьох відлякує надто прискіпливий контроль у потягах, що прибувають на півострів. Відбили бажання їхати й кілька випадків, коли місцева кримська «самоабарона» відібрала в туристів автомобілі з українськими номерами, та, мабуть, найправдивіше пояснення — у нинішній нелегкий час українці свідомо бойкотують Крим у відповідь на російську анексію та проросійські настрої місцевих.

— У червні не було туристів, у липні трохи приїжджають, але загалом відпочиваючих вкрай мало, — розповідає туроператор з Євпаторії Олена Попова. — Вільного житла дуже багато, ціни — на торішньому рівні, хоча можна й «збити», але оскільки в Криму суттєво подорожчали продукти харчування, комунальні послуги, то ні готелі, ні власники приватних помешкань не хочуть бути у збитку. Доба у готелях вартує від 300 грн. до 3-4 тис. грн., в приватному секторі — від 200 грн. Прикро, але пляжі нині порожні — українці не їдуть, білорусів теж нема, бо бояться перетинати Україну, росіянам доводиться добиратися морським шляхом на поромах або літаками, а це не кожному по кишені, а крім того, зменшилася кількість потягів на півострів. На кримській митниці приїжджим видають міграційну карту, запровадили ліміт на цигарки, алкоголь, не можна ввозити картоплю, м’ясо. Я бачила у нашому місті лише кілька автівок із донецькими, луганськими та київськими номерами… Великі збитки у нас через мертвий сезон, але, хочеться сподіватися, з часом все налагодиться.
В інтернеті можна знайти поодинокі відгуки українських туристів, які все ж ризикнули цього літа поїхати до Криму. Злакомилися вони на очікуваний дешевий відпочинок, а зіткнулися з чималими витратами через запровадження на півострові курсу рубля і зростання цін.
— Чорне море чудове, але настрої в Криму гостро проросійські, від того й дискомфорт, — розповідає одна із туристок, яка нещодавно відпочивала з родиною неподалік Ялти. — На українській і російській митницях нас тримали понад три години. Вартість проживання не зросла, але ціни в магазинах приголомшили: буханець сірого хліба коштує 24 рублі (8 грн.), торік — 4 грн., портвейн «Массандра» замість минулорічних 55 грн. нині 99 грн. у перерахунку, кілограм свинини в магазині — 392 рублі (130 гривень), на ринку у Сімферополі — 270 рублів (90 грн.). Загалом продукти подорожчали на 40-100 відсотків. Зросли ціни й на екскурсії: якщо торік за виїзд на Ай-Петрі ми платили 120 гривень за особу, то цього року 800 рублів (270 гривень). Вдвічі подорожчав вхід у аквапарк «Блакитна затока» — нині за дорослого треба віддати 900 рублів, за дитину — 800. А щодо настроїв, то в Криму наслухалася різного, якось біля магазину місцеві зі злістю говорили, що треба вирізати, як мінімум, одне покоління «укрів», торговці й таксисти підтримали цю ідею — у мене кожна клітинка затремтіла, тож тепер сто разів подумаю, чи їхати до Криму, чи краще відпочивати за кордоном, подалі від таких настроїв.

Нова Тернопільська

-1 thoughts on “Крим: порожні пляжі, високі ціни і ризик залишитися без авта

  • 13:09 | 18.07.2014 о 13:09
    Permalink

    Вообще говоря, риск потерять машину отпугнет кого-угодно. Здесь и патриотом быть не надо

  • 16:46 | 18.07.2014 о 16:46
    Permalink

    буханець сірого хліба коштує 24 рублі (8 грн.), торік — 4 грн. У НАС ТАКИХ ЦЕН И В ТОМ ГОДУ НЕ БЫЛО,БУЛКА БЕЛОГО ХЛЕБА СТОИТ 11 РУБЛЕЙ

Коментарі вимкнені.