Люди з 13 громадських організацій Тернополя знесли стіну навколо будівництва на Дальному пляжі (відео)

“Місцеве Межигір’я”, яке утворилося в районі Дального пляжу, пікетували 21 червня люди з 13-ти громадських організацій міста. Всього зібралося близько 50 активістів. Спочатку акція планувалася мирною, проте згодом емоції зашкалили і люди рознесли огорожу навколо будівництва. 

Тернополяни вважають, що місцева фірма-забудовник порушує закон, проводячи капітальну забудову у прибереговій території Ставу.

На місце пікету активісти намагалися викликати працівників прокуратури – аби ті засвітчили факт порушення. Однак приїхали лише правоохоронці. Міліціонери пообіцяли скласти протокол огляду об’єкту та внести документи у єдиний реєстр досудових розслідувань.

Пікетувальники називають забудову неподалік пляжу – “місцевим Межигір’ям”. Мовляв, фірмі-забудовнику цю ділянку надали для рекреаційних робіт та без дозволу для капітального будівництва. Проте будівельники начебто це уточнення проігнорували й ведуть повномаштабні будівельні роботи.

До скандальної ділянки, як згодом повідомив журналістів один з організаторів пікету, близько 15.00 навідався міський голова Сергій Надал. До нього там перебував депутат облради Володимир Стаюра. Він запевнив, що ситуацію стосовно будівництва візьме під свій контроль.

– У понеділок, 23 червня, я зустрінуся з прокурором області, щоби ретельно вивичити всю цю проблему, – пообоцяв Стаюра.

Серед присутніх пікетувальників, більшість – активісти так званої “12 Тернопільської сотні”, УНА-УНСО та “Наш рідний Тернопіль”. Представник останньої громадської організації передав журналістам роздруківку із детальним переліком пікетувальників. Окрім вже перелічених, згадуютьється також ГО “Автомайдан Тернопіль”, “Майдан Тернопіль” та ряд інших – менш відомих формувань. Приміром, “Воля”, “Братерство сиріт” тощо.

Окремі з активістів мали при собі зброю – пістолети. Чи бойові – невідомо.

– Набудували тут… – перемовляються між собою люди. – Було б добре все це, наприклад, у дитячий табір переробити… Умови дозволяють. І фундамент для будинку є…

Окрім прокуратури й міліції, пікетувальники намагалися видзвонити й Ігора Гуду. На його ім’я начебто держпідприємство “Тернопільське лісове господарство” й видало скандальну землю для “платного довгостровового тимчасового користування”. Проте з уточненням: без вилучення землі у постійного лісокористувача для рекреаційних цілей терміном на 49 років; не передавати землю у тимчасове користування іншим особтам; не проводити там капітального бутівництва та вирубки лісу.

– Я не є будівельник, але і так помітно, що будівництво тут капітальне, – відповідав активістам Стаюра.

Сам же пан Гуда на телефонний контакт з пікетувальниками не вийшов. У свою чергу активісти вимагали від правоохоронів арештувати кількох робочих, які перебували на об’єкті. А чоловіка, який пояснив, що “прийшов забрати людей” – пікетувальник за руки вивели геть.

– Зараз ми будемо обстежувати цю ділянку. Якщо з побаченого назбираємо достатньо підстав, щоб внести їх у єдиний реєстр досудових розслідувань – то ми це зробимо, – каже слідчий міськвідідлу міліції Володимир Сольник.

Сюди, розповідає правоохоронець, він приїжджає уже не вперше. Раніше також оглядав цей будмайданчик. Тоді навіть розпочали карне провадження за фактом незаконної вирубки дерев. Про це інформувала й міська прокуратура.

Активісти ж зазначають, що до цього відомства не мають довіри. Під час пікету вони намагалися викликати на місце працівників прокуратури – та не вдалося. Тож уже самотужки направилися до відомства, аби написати заяву щодо, на їхню думку, незаконного будівництва поруч “Дального пляжу”.

Але чи буде бодай якась реакція на їхні дії зі сторони правоохоронців та влади – вірять з сумнівом.

Андрій Орляк

-1 thoughts on “Люди з 13 громадських організацій Тернополя знесли стіну навколо будівництва на Дальному пляжі (відео)

  • 15:06 | 22 червня, 2014 at 15:06
    Permalink

    Огидно слухати цього агресивного злодюгу Гуту. Таке молокососисте, а яке нахабне і агресивне! Щодо фінансування Майдану, то це не достоїнство Гуди, а обов’язок кожного нормального українця. Без бахвальства, без помпи фінансово допомагати розкраденій і збезчещеній нашій державі. Розкраденій вами, гудами. Ви роками безсороино крали і не гребували навіть святою пам’яттю наших батьків. Це ви нищили наші парки, історичну забудову, розкрадали бюджет, а тепер бахвалитесь, що давали на Майдан. Не крали б не було б Майдану, не було б тих смертей, не знищувалася б армія. Ви, гуди, чайківські, не фінансували ви Майдан (якщо дійсно щось переказували – в чому є сумнів!), а віддавали вкрадене в громади. Ви замилювали очі нашим громадянам, щоб уникнути відповідальності. А скільки ви заплатили надалам, хоптянам, януковичам, які разом з вами висмоктали усі наші гроші, вщент розікрали країну? У сотні разів більше…

  • 00:17 | 24 червня, 2014 at 00:17
    Permalink

    Гуда Фінансував антимайдан, а не майдан. Крім того він купить усіх хто буде заваджати. Це видно по тому що там присутній Станько, який без фінансових інтересів навіть пальцем не поворухне. Так що запийте свій парк холодною водою.

Comments are closed.