“Майдан гідності” на Тернопільщині

Саме під такою назвою в центральній районній бібліотеці, що у Теребовлі відбулося відкриття Всеукраїнської мандруючої виставки картин. Автором ідеї  художниця Марія Ділай, а координатором виступив інформаційний центр «Майдан Моніторинг» ( виконавчий директор Володимир Ханас). Саме завдяки підтримці цього інформаційному центру виставка проходить у різних містах України.

Вставка відкрилася у Тернополі 24 червня.  Згодом з творами митців познайомилися мешканці Чорткова та Бережан.

Зараз на виставці у Теребовлі представлено  40 робіт, переважно молодих художників, з України. Тут картини і тернопільських живописців Миколи Кафтана, Марії Ділай, Олесі Гудими, Галини Мінчук, Ольги Якубовської, Вікторії Каритун, Олега Семціва, Ольги Степусишин, Василя Нецка, а також киянина Сергія Позняка та харків’янина Віктора Лисенка. Особливістю експозиції є те, що митці можуть приєднатися до неї в будь-який момент. Наприклад, в Бережанах до виставки приєднався митець Олег Шупляк, а у Теребовлі – відомий художник, член Національної спілки художників України Микола Шевчук. Таким чином виставка буде постійно розширюватися.

В Теребовлі виставка триватиме два тижні, а з 12 серпня її зможуть оцінити вінничани.

Як зазначила куратор виставки Марія Ділай, її головна мета – передати дух Майдану та об’єднати Україну, а також розказати світові про українську революцію гідності.

За словами Володимира Ханаса, виставка «Майдан гідності» породжує нову творчість, продукує нове у мистецтві, адже в картинах відображені новітні сторінки історії України. Саме сьогоднішні митці їх і творили зимою на Майдані, а тепер усе це відобразили у своїх роботах – на полотні, папері. Виставка мандруватиме містами всієї України, нею уже зацікавились у Польщі та Бельгії.

Усі присутні на презентації вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв України.

Молодих художників на княжій теребовлянській землі привітала голова райдержадміністрації Галина Зелінська, яка сама неодноразово була на Майдані. В першу чергу вона подякувала організаторам за те, що допомагають у живописі продовжити Майдан, ще раз пережити ці до болю хвилюючі миті революції гідності, впізнати на картинах постаті простих українців, які стали національними героями.

«Ці картини пронизують усю душу, бо написані серцем, – сказала Галина Зелінська. – Ті, хто побачать їх, одразу зрозуміють, заради чого постав Майдан – щоб ми були гідними людьми, щоб гідно представляли Українську державу на світовій арені».

Теребовлянцям є чим гордитися – більше 4 тисяч наших земляків були на київському Майдані, брали участь у революції гідності.

З відкриттям виставки у княжому місті теребовлянців привітали заступник голови районної ради Тетяна Заноз та секретар міської ради Олена Заноз.

10470877_652981008104698_7054841514934871422_o

Від імені майданівців виступив активний учасник революції гідності, теребовлянець, приватний підприємець Михайло Самець.

Слово мав і автор першого на Тернопільщині пам’ятника Героям Майдану, який був відкритий 23 травня у Теребовлі, художник, чиї картини представлені на виставці Микола Шевчук.

Свої вірші, присвячені подіям на Майдані читали теребовлянці Леон Городиський та Микола Ковальчук, уродженець Гусятинщини Іван Кушнір.

Поетичні рядки з уст теребовлянок Наталії Субчак, Люсі Вербовецької, Ольги Ткач-Золотої вміло були переплетені із піснями хору Союзу українок, солістки із Гусятинського району Марії Шимків.

Звучав в цей день і гімн скорботи за полеглими на Майдані «Пливе кача по Тисині» у виконанні чоловічого квартету, який мав і має до сир пір таку об’єднавчу силу, бо передати почуття одночасного болю втрати і заплаканої гордості за полеглими не є можливим ніяким іншим твором.

52177_652981664771299_3747598528378370094_o10470877_652981008104698_7054841514934871422_o

А майстерно вела усе це дійство працівниця бібліотеки, голова міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Надія Хома.

Коментарі вимкнені.