Майже сотня тернополян у вишиванках – на тернопільському “ВелоДні”
15 червня у Тернополі відбувся “Велодень”. Двічі організатори змушені були переносити подію: то не сприяла погода, то все місто «гуділо» від «Галицької дефіляди», однак 15 червня місцеві роверисти таки зібралися під гаслом «Україна, мир та спокій».
У зв’язку із оголошеним трауром, учасникам довелося відмовитися від запланованого квесту на знання правил дорожнього руху та конкурсу «Вело-Україночка».Однак акція пройшла патріотично: спершу відбувся велопробіг за маршрутом «Бульвар Шевченка – Руська – Бандери – 15 Квітня – Злуки – Збаразька – Крушельницької – Замкова – Руська – Бульвар Шевченка». 74 учасники вдягнули вишиванки, одяг з національною символікою, упізнати їх можна було також за жовтими і блакитними повітряними кульками з чорними стрічками.
Найстаршому учаснику (49 років) Юрію Юзвенку завдяки регулярним заняттям велоспортом вдається зберігати молодість та відмінну фізичну форму, а наймолодшому – півторарічному Максимку Федаку – долучитися до здорового способу життя ледь не з пелюшок.
Після фінішу велосипедисти влаштували патріотичний флешмоб: сформували прапор України та державний герб, а в пам’ять про загиблих героїв – виконали гімн.
Ця акція також привертає увагу до проблем велосипедного руху в нашому місті. «Колесо», а саме так «двохколісного коня» називали ще наприкінці ХІХ століття, – один із найдавніших видів транспорту в Тернополі, до того ж – найбільш недооцінений. Ровер мав би стати чудовою альтернативою маршруткам – дешевий, зручний, швидкий, екологічний та ще й корисний для здоров’я, якби для «наколесників» обладнали бодай спеціальні доріжки. До слова, при реконструкції набережної нашого озера, що зараз триває, прокладання велосипедної доріжки не заплановане, а всі попередні ініціативи не були зреалізовані.
Марія Богданович, Тернопільська липа
Коментарі вимкнені.