Мінрегіон зареєстрував ще два договори про міжмуніципальне співробітництво тернопільських територіальних громад

Учора, 20 листопада, Мінрегіоном зареєстровано ще два договори про міжмуніципальне співробітництво тернопільських територіальних громад. Про це повідомляє Victor Lytvynchuk:

На цей раз ініціатором укладання договорів про співробітництво територіальних громад виступила Теребовлянська міська рада. За організаційної та методичної підтримки Тернопільський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створено при сприянні програми Європейського Союзу ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Мінрегіон, було розроблено і укладено договори у сфері культурно-освітніх послуг та надання соціальних послуг. Суб’єктами співробітництва стали Теребовлянська, Микулинецька, Іванівська та Золотниківська ради.

Тривала і копітка робота мала кілька етапів. Часом перемовини між громадами заходили в ситуації майже патові. Та розум і доцільність брали верх. Важливо було визначитися з моделями та формами співробітництва, а також вкластися у процедурні норми. Робота нова, а відтак, вимагала нових знань. Усі громади, – суб’єкти співробітництва, – дотрималися процедури, яка визначена Законом України «Про співробітництво територіальних громад». Зокрема, укладання договорів у формі делегування виконання окремих завдань з передачею відповідних ресурсів, а це:
– ініціювання співробітництва Теребовлянською міською радою;
– вирішення питання щодо надання чи ненадання згоди на організацію співробітництва;
– розгляд Микулинецькою, Іванківською, Золотниківською сільськими радами отриманої пропозиції від ініціатора співробітництва про початок переговорів;
– утворення комісії та спільна робота над підготовкою договору про співробітництво;
– громадське обговорення проекту договору про співробітництво у кожній громаді;
– схвалення проекту договору відповідними радами;
– укладання договору про співробітництво.

Кожен з цих етапів передбачав вчинення необхідних дій розпорядчого чи організаційного-погоджувального характеру уповноваженими суб’єктами з метою досягнення поставлених проміжних та підсумкових цілей.

У результаті проведеної кропіткої тривалої роботи Золотниківська об’єднана територіальна громада та Теребовлянська міська ради уклали договір про співробітництво територіальних громад у сфері культурно-освітніх послуг.

Микулинецька, Іванівська (Іванівська ОТГ), Золотниківська сільські та Теребовлянська міська ради підписали договір про співробітництво територіальних громад у сфері надання соціальних послуг.

Головою Тернопільська обласна державна адміністрація Степан Барнацей напрямок роботи в області визначено, як пріоритетний.

Впровадження реформи децентралізації та процес об’єднання територіальних громад у Тернопільській області дав поштовх у створенні партнерських стосунків між органами місцевого самоврядування базового рівня. У співпраці громади перестають бути конкурентами. Вони починають співпрацювати узгоджено для вирішення спільних проблем і розвитку своїх територій, надаючи висококваліфіковані послуги, при цьому заощаджуючи власні кошти.

Фахівці Тернопільський Центр розвитку місцевого самоврядуванняULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Мінрегіон, продовжують надавати організаційну та методичну підтримку і допомагати громадам у підготовці й укладанні договорів про співробітництво. Ми дякуємо головам рад цих ОТГ Сергій ПоперечнийРуслан Шафранович, Данилу Бугаю та Петру Осипчуку. Окреме захоплення у нас від співпраці із заступником Теребовлянського міського голови Людмила Колісник (Людмила Немира). Гріх було б не згадати тих, хто починав і доклався до результату. Це експерт Наталія Онищук та @Тарас Баранецький (Taras Baranetskyi). Він вже працює у Львові, але ми дякуємо Тобі, Тарасе…

Таким чином, на сьогодні Тернопільщина створила чотири міжмуніципальних об’єднання. До речі, ще один договір про міжмуніципальне співробітництво між трьома громадами, які вже його підписали, подано для реєстрації в Мінрегіон. Це п’ятий договір. Але це вже інша історія.

Коментарі вимкнені.