Міський голова Тернополя Сергій Надал взявся за курйозні залякування
Мер Тернополя Сергій Надал звернувся до прокурора Тернополя та начальника міського відділу міліції з проханням перевірити достовірність інформації, що з’явилась 26 листопада 2014 року в газеті «RIA+». Про це повідомляється на сайті Тернопільської міської ради.
Так міська влада відреагувала на матеріал журналіста Андрія Шкули «Інвестпроекти: хто кого має», що висвітлив оборудки навколо одного з інвестиційних проектів Тернополя.
За інформацією журналіста, ділянка, що за попередніми оцінками коштувала $350 тис. була безкоштовно передана фірмі, співзасновником якої є голова земельної комісії Тернополя Михайло Гладкий, соратник і однопартієць мера.
За повідомленням видання «20 хвилин», коли до чиновника звернулись за коментарями від відповів: «Є міліція, є прокуратура. Вони цим можуть цікавитись, а не ви».
27 листопада на публікацію відреагувала і міська влада. Мер Сергій Надал звернувся до правоохоронних органів з закликом вжити передбачені законом заходи, перевірити достовірність опублікованої інформації і дати правову оцінку їй та діям осіб, що її оприлюднили. Крім того, він закликав правоохоронні органи вжити заходи реагування в межах компетенції.
Андрій Шкула розповів кореспонденту ІМІ, що йому важко коментувати позицію міської ради: «Перешкоджання чи переслідування з їх боку я тут не вбачаю, вони просто образились. Але ці образи безпідставні, тому що в нас є аргументи й документи в підкріплення інформації, яку викладаємо в публікаціях. Поки чекаємо результатів перевірки правоохоронцями». Він також повідомив, що можливий позов від Гладкого, але офіційно редакція поки ніякої інформації не отримувала. Звернення мера з проханням дати правову оцінку діям журналіста Шкула називає курйозним.
Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний вважає, що звертатися до правоохоронних органів в такій ситуації, є неактуальним кроком.
“Якщо у журналістських матеріалах, а точніше у способах збору інформації журналістами для даної публікації, немає жодного елементу складу злочину, то таке звернення чиновника до правоохоронних органів є неактуальним, враховуючи, що кримінальна відповідальність за наклеп є відсутньою у кримінальному законодавстві вже понад 13 років”, – сказав Ратушний.
Коментарі вимкнені.